بدون دیدگاه
2017/09/16 - 11:39

سرپرست معاونت میراث فرهنگی گیلان؛

اجرای عملیات مرمت ساختمان تاریخی پست در رشت

موقعیت و جایگاه ساختمان تاریخی پست در رشت ،بنای مذکور را به‌عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی رشت برشمرد که مساحت کلی آن 1930 مترمربع است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از اجرای عملیات مرمت و رنگ آمیزی ساختمان تاریخی پست در رشت خبر داد. به گزارش خبر راست، ولی جهانی با اشاره به موقعیت و جایگاه ساختمان تاریخی پست در رشت ،بنای مذکور را به‌عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی رشت برشمرد که مساحت کلی آن ۱۹۳۰ […]

سرپرست معاونت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از اجرای عملیات مرمت و رنگ آمیزی ساختمان تاریخی پست در رشت خبر داد.

به گزارش خبر راست، ولی جهانی با اشاره به موقعیت و جایگاه ساختمان تاریخی پست در رشت ،بنای مذکور را به‌عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی رشت برشمرد که مساحت کلی آن ۱۹۳۰ مترمربع است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه عملیات ساخت این بنای چهار طبقه بنا از سال ۱۳۰۷ آغاز و پس از مدت دو سال در سال ۱۳۰۹ به پایان رسیده،سقف بنا را از جنس چوبی و حلب پوش و مصالح آن را بلوک سیمانی با ملات ماسه سیمان خواند و افزود: این بنا از نظر معماری از افتخارات تاریخی میدان شهرداری رشت محسوب می شود.

جهانی ،اجرای عملیات مرمت و رنگ آمیزی ساختمان تاریخی اداره پست رشت را اقدامی ارزشمند از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خواند و گفت:برای اجرای این پروژه  ۶۰۰میلیون ریال هزینه شد.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از اجرای دیگر پروژه‌های مرمتی در سطح استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اتصال گردشگری و میراث فرهنگی مقوله‌ای انکار ناپذیر است که با صیانت از ابنیه تاریخی و میراث فرهنگی به رشد و شکوفایی می‌رسد.


شماره خبر 9758 - 2017/09/16
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com