بدون دیدگاه
2017/09/05 - 13:36

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان؛

خوتکا فسنجان خوردن ندارد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: با فروشندگان غذاهایی که در آن از خوتکا و یا دیگر پرندگان شکار ممنوع درست شده باشد برخورد می‌شود. خوتکا فسنجان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: با فروشندگان غذاهایی که در آن از خوتکا و یا دیگر پرندگان شکار ممنوع درست شده باشد برخورد می‌شود. به گزارش خبر راست، ساسان اکبری‌پور  گفت: خوتکاهای پرسفید پیش قراولان پرندگان مهاجر هستند که به سمت تالاب های گیلان مهاجرت کرده‌اند. وی افزود: جمعیت این مسافران تازه از […]

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: با فروشندگان غذاهایی که در آن از خوتکا و یا دیگر پرندگان شکار ممنوع درست شده باشد برخورد می‌شود.

به گزارش خبر راست، ساسان اکبری‌پور  گفت: خوتکاهای پرسفید پیش قراولان پرندگان مهاجر هستند که به سمت تالاب های گیلان مهاجرت کرده‌اند.

وی افزود: جمعیت این مسافران تازه از راه رسیده مناسب است و به صورت دسته‌هایی صدتایی در تالاب انزلی،تالاب استیل،امیر کلایه،آبگیرهای شفت و… فرود آمده‌اند.

اکبری‌پور ادامه داد: با هر گونه شکار و زنده‌گیری خوتکا برخورد می‌شود و حتی در بازارها نیز جمع آوری خواهند شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان خاطر نشان کرد: بازار لنگرود یکی از پر فروش‌ترین مکان پرنده فروشی در گیلان است که از امروز تحت نظارت جدی قرار گرفته است.

وی از برخورد جدی یگان حفاظت محیط زیست با شکارچیان غیرمجاز خبرداد و تصریح کرد:یک نفر شکارچی متخلف در شهرستان شفت که اقدام به شکار غیرمجاز کرده بود دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

اکبری‌پور افزود: ازاین فرد متخلف علاوه بر یک قبضه اسلحه شکاری، چند قطعه پرنده خوتکا پرسفید کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: این فرد با توجه به ممنوعیت شکار جهت طی مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت:پرنده خوتکا پر سفید پیش قراولان پرندگان مهاجر هستند که به سمت تالاب های گیلان مهاجرت می کنند و شکار چیان غیرمجاز و سودجویان بی توجه به رسم مهمان نوازی ،به صورت شبانه‌روزی در کمین این مسافران تازه از راه رسیده می‌نشینند و با شکار و فروش آنها فسنجانی غمگین بر سر سفره‌ها می‌برند.

وی تاکید کرد: حتی در صورت فروش خورشت خوتکا فسنجان در رستورانها و سایر مراکز غذاخوری با صاحبان این واحدها برخورد خواهد شد.


شماره خبر 9203 - 2017/09/05
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com