بدون دیدگاه
2022/07/30 - 12:49

کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهدای سلامت رشت در آستانه بهره‌برداری قرار گرفت

یکی از ۲۷ طرح عام‌المنفعه سلامت گیلان که به‌زودی افتتاح و بهره‌برداری خواهد شد، کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهدای سلامت رشت است.

به گزارش خبر راست، کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهدای سلامت رشت ازجمله پروژه‌های طرح تحول سلامت است که طی سال‌های اخیر، فرآیند احداث و تجهیز آن در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفته و اکنون بیش ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دارای واحدهایی چون دندانپزشکی، روان‌پزشکی، پوست و مو، چشم، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، داخلی، خون و آنکولوژی، تغذیه، گوارش، طب سنتی، آزمایشگاه، زنان و زایمان، کودکان، جراحی و ارتوپدی، قلب، رادیولوژی، داروخانه و بخش‌های اداری است.

کلینیک ویژه شهدای سلامت رشت در سه‌طبقه بنا شده و چهار هزار و ۵۰ مترمربع زیربنا دارد و تاکنون برای ساخت و تجهیز آن بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال، اعتبار هزینه شده است.

یکی از دلایل‌عدم بهره‌برداری کلینیک‌های ویژه تخصصی و فوق تخصصی در گیلان در زمان مقرر، ناکافی بودن اعتبار وعدم اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بود که بخشی بزرگی از نیاز مبرم مردم استان به فضای فیزیکی درمانی اکنون با پیگیری‌های مستمر و بی‌وقفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تأمین و جذب اعتبار، جبران شده است.

گفتنی است طی سه سال اخیر، ۶ کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی در شهرستان‌های رودسر، فومن، رشت، آستانه‌اشرفیه، لنگرود و ماسال افتتاح و به بهره‌برداری مردم رسیده است.

همچنین ۴ کلینیک ویژه تخصصی در شهرستان‌های لاهیجان، صومعه‌سرا، آستارا و رودبار نیز در دست احداث هستند.


شماره خبر 85858 - 2022/07/30
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com