بدون دیدگاه
2022/01/10 - 14:50

کوچکی‌نژاد: پیش‌بینی رشد ۸ درصدی در لایحه بودجه سال آینده مبنای علمی ندارد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس ضمن مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱، گفت: رشد ۸ درصدی پیش بینی شده در لایحه مبنای علمی ندارد.

به گزارش خبر راست و به نقل از ایسنا، جبار کوچکی نژاد در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس، در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: بیگانگان بدانند هیچ شکافی میان مجلس و دولت نیست، مجلس برای رفع مشکلات مردم پشتیبان دولت است.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: هم سخنان رئیس جمهور و هم اظهارات موافقان حکایت از آن دارد که در بودجه ۱۴۰۱ اشکالاتی مشاهده می شود، برای مثال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و موضوع حقوق کارکنان دولت و یک میلیون نیروی انسانی قرارداد شرکتی و طرحی از جمله مواردی است که باید به آن توجه کنیم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: رئیس جمهور اشاره کرد که در خصوص فقرزدایی اقدام کنند، این در حالیست که مقام معظم رهبری هم تاکید داشتند که مردم منتظر لایحه کارشناسی دولت باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس عنوان کرد: پیش بینی رشد هشت درصدی در بودجه سال آینده مبنای علمی ندارد. ۳۶ درصد بودجه به نفت وابسته است و تامین اجتماعی هم مطالبات زیادی از دولت دارد که این موضوع در بودجه دیده نشده است.

کوچکی نژاد در پایان بیان کرد: منابع پیش بینی شده برای طرح جهش مسکن کفاف ساخت یک میلیون مسکن را نمی‌دهد. صرفا ۱۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با برنامه ریزی‌های انجام شده همخوانی ندارد. بسیاری از ردیف‌ها کاهش یافته و نهادها و سازمان‌های مختلف ذیل بخش‌ها و وزارتخانه‌ها دیده شده است. این موضوع موجب افزایش بروکراسی اداری خواهد شد.


شماره خبر 81071 - 2022/01/10
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com