بدون دیدگاه
2017/08/13 - 10:16

مدیر مسئول روزنامه طالب حق درگذشت؛

پیشکسوت روزنامه نگاری گیلان به دیدار حق شتافت

حاج محمد جوادی از روزنامه‌نگاران قدیمی گیلان و مدیر مسئول روزنامه طالب حق به دیدار حق شتافت.محمّد جوادی یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌نگارهای استان گیلان در...

حاج محمد جوادی از روزنامه‌نگاران قدیمی گیلان و مدیر مسئول روزنامه طالب حق به دیدار حق شتافت. به گزارش خبر راست، حاج محمد جوادی از روزنامه‌نگاران قدیمی گیلان و مدیر مسئول روزنامه طالب حق به دیدار حق شتافت. گفتنی است محمّد جوادی یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌نگارهای استان گیلان در سال ۱۳۰۰ شمسی در شهر خمام […]

حاج محمد جوادی از روزنامه‌نگاران قدیمی گیلان و مدیر مسئول روزنامه طالب حق به دیدار حق شتافت.

به گزارش خبر راست، حاج محمد جوادی از روزنامه‌نگاران قدیمی گیلان و مدیر مسئول روزنامه طالب حق به دیدار حق شتافت.

گفتنی است محمّد جوادی یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌نگارهای استان گیلان در سال ۱۳۰۰ شمسی در شهر خمام دیده به جهان گشود. وی در سال ۱۳۳۱ با همکاری «حاج سید محمد تیاب»، حاج محمدعلی انشایی، حاج حسن حجتی، ابراهیم فخرایی اقدام به انتشار روزنامه ارزشی و متعهد «طالب حق» در رشت نمود.

این روزنامه یک ضمیمه به نام «ماهنامه راه حق» داشت که ماهنامه‌ای پرمحتوا، مذهبی و مبارز بود که توسط حجت الاسلام شیخ حسن حجتی، واعظ معروف گیلان از خرداد ۱۳۳۶ ش منتشر می شد. این ماهنامه با همکاری حجت الاسلام اشراقی، حاج سراج انصاری، حاج محمدعلی انشایی، حاج میرزا ابوالحسن فقیهی و… منتشر می‌شد.

بعد از انقلاب اسلامی نیز این نشریه به صورت هفتگی به مدیرمسئولی محمّد جوادی منتشر شد.

حاج محمد جوادی ظهر روز شنبه ۲۱مرداد در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

گفتنی است چندی پیش و به بهانه روز قلم تنی چند از چهره های فرهنگی گیلان با همراهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای ادای احترام و عرض تبریک در منزل آن مرحوم حضور پدا کرده بودند.


شماره خبر 8027 - 2017/08/13
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com