به گزارش خبر راست، مسعود نوروزی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۱۱۲ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان شناسایی و بستری شدند، اظهار کرد: در حال حاضر مجموع بیماران کرونایی بستری در سطح بیمارستان گیلان به ۵۱۲ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه بعد از ۱۱ روز از اجرای محدودیت‌های همچنان روند ابتلاء به کرونا افزایشی است، افزود: قبل از اجرای محدودیت‌ها تنها شهرهای رشت و رودبار شرایط قرمز کرونایی داشتند که امروز آستارا و تالش نیز به این شهرها اضافه شد.

نوروزی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به این شرایط محدودیت‌های کرونایی شهرهای قرمز برای این شهرها نیز اعمال خواهد شد، گفت: در حال حاضر شهرهای ماسال و لنگرود و سیاهکل شهرهای نارنجی استان گیلان هستند.

وی ادامه داد: شهرهای آستانه اشرفیه، املش، بندرانزلی، رضوانشهر، صومعه سرا، فومن، لاهیجان و شفت نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

نوروزی با بیان اینکه حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی از مهم‌ترین عوامل افزایش آمارهای ابتلاء به کرونا است از شهروندان خواست تا با رعایت دستور العمل ها و فاصله اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک و خودداری از حضور در تجمعات در قطع زنجیره انتقال کرونا به کادر درمان و پرستاران کمک کنند.