بدون دیدگاه
2017/07/22 - 11:01

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت:

تلاش نفس گیر آتش نشانان در پی آتش سوزی علفزارها

۲۳ مورد آتش سوزی علفزارها و ضایعات در چند روز گذشته در نقاط مختلف شهر رشت :در مجموع اطفای این آتش سوزها با اعزام ۸۳ آتش نشان بهمراه ۳۰ خودروی اطفایی

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت از تلاش نفس گیر آتش نشانان در پی آتش سوزی علفزارها خبر داد و گفت: ۲۳ مورد آتش سوزی علفزارها و ضایعات در چند روز گذشته در نقاط مختلف شهر رشت رخ داده است. به گزارش خبر راست، شهرام مومنی از ۲۳ مورد آتش سوزی علفزارها و ضایعات در چند […]

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت از تلاش نفس گیر آتش نشانان در پی آتش سوزی علفزارها خبر داد و گفت: ۲۳ مورد آتش سوزی علفزارها و ضایعات در چند روز گذشته در نقاط مختلف شهر رشت رخ داده است.

به گزارش خبر راست، شهرام مومنی از ۲۳ مورد آتش سوزی علفزارها و ضایعات در چند روز گذشته در نقاط مختلف شهر رشت خبر داد و گفت:در مجموع اطفای این آتش سوزها با اعزام ۸۳ آتش نشان بهمراه ۳۰ خودروی اطفایی و آبرسان در نقاط مختلف شهر رشت صورت گرفت .

مومنی با اشاره به اینکه عملیات های اطفای آتش سوزی علفزارها بالغ بر هزار و ۷۹۹ دقیقه زمان” ۲۹ ساعت” به خود اختصاص داده است،افزود:با توجه به نزدیک بودن اکثر  این آتش سوزی ها به منازل مسکونی و اماکن تجاری خوشبختانه از سرایت و گسترش بیش از پیش آتش سوزی ها جلوگیری شد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت اطفای آتش سوزی علفزارها را جزء عملیات های نفس گیر برای آتش نشانان قلمداد کرد و گفت:بسیاری از مسیرهای منتهی به این آتش سوزی ها بخصوص در موارد جنگل برای عبور خودروهای اطفایی سخت و یا صعب البور است که با توجه به آسیب رسیدن به لوله های نواری آبرسان بواسطه پارگی و سوختگی می تواند بعلت نرسیدن خودروهای اطفایی به محل حادثه یک آتش نشان را ساعت ها مجبور به اطفای آتش بوسیله ادوات دستی همچون بیل کند.

وی به دیوارهای عایق کاری شده و خطر سرعت بخشیدن به گسترش آتش اشاره و اظهار کرد: هرس کردن به موقع علفزارها در نزدیکی منازل مسکونی و پیشگیری از تجمع زباله و ضایعات ساختمانی عامل تاثیر گزاری بر کاهش این گونه آتش سوزی ها خواهد بود .

مومنی خاطرنشان کرد:با توجه به گرم تر شدن هوا و کاهش رطوبت زمین از آتش زدن علفزارها و ضایعات بخصوص در جوار منازل مسکونی جلوگیری کرده تا شاهد خسارات ناشی از سهل انگاری های این چنینی نباشیم.

ایسنا


شماره خبر 6793 - 2017/07/22
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com