بدون دیدگاه
2020/07/30 - 19:30

با تصویب ستاد تنظیم بازارگیلان:

نرخ تبدیل شلتوک به برنج در گیلان اعلام شد

با تصویب ستاد تنظیم بازارگیلان نرخ تبدیل شلتوک به برنج به دو صورت ریالی و کالایی محاسبه می شود به گزارش خبر راست، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شلتوک ؛ روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اعلام کرد: در شالیکوبی های درجه یک مدرن هرکیلوگرم شلتوک در ازای ۶۰۰ تومان خشک و به برنج سفید […]

با تصویب ستاد تنظیم بازارگیلان نرخ تبدیل شلتوک به برنج به دو صورت ریالی و کالایی محاسبه می شود
به گزارش خبر راست، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شلتوک ؛ روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اعلام کرد: در شالیکوبی های درجه یک مدرن هرکیلوگرم شلتوک در ازای ۶۰۰ تومان خشک و به برنج سفید تبدیل می شود یا اینکه به اختیار کشاورز در ازای هر ۱۰۰ کیلوگرم برنج سفید ۳ کیلوگرم برنج از کشاورز دریافت می کنند.

همچنین در کارخانه های درجه ۲ سنتی در ازای تبدیل هر کیلوگرم شلتوک به برنج ۵۵۰ تومان پول یا به اختیار کشاورز در ازای ۱۰۰ کیلوگرم برنج سفید ۲ کیلو و ۷۵۰ گرم برنج دریافت می شود.

براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار گیلان، شلتوک در بدو ورود به کارخانه وزن می شود و در پایان هم سبوس، فل و غیره در اختیار کشاورزان قرار می گیرد و از نیم دانه و دانه مرغی اجرتی دریافت نمی شود.

کارخانه داران موظفند ۳۰ روز بعد از تحویل شلتوک کشاورزان، آن را به برنج تبدیل کرده و در این مدت محصول شان را در برابر حوادث طبیعی بیمه کنند ضمن اینکه صاحبان شالیکوبی ها بعد از وزن کردن شلتوک و دریافت حق العمل کاری باید به شالیکاران قبض رسید، ارایه دهند.

تلفن ۱۲۴ تعزیرات حکومتی یا تعاونی شالیکوبی شهرستان آماده دریافت شکایات شالیکاران است.


شماره خبر 64634 - 2020/07/30
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com