بدون دیدگاه
2020/07/23 - 12:26

سکوت مسؤولان برق ماسال در پی خاموشی ۱۰ ساعته

مردم ماسال روز گذشته در دمای بالای ۳۰ درجه و رطوبت بیش از ۷۰درصد را بدون برق سپری کردند، این در حالی است که مسؤولان اداره برق پاسخگویی چرایی این خاموشی نیستند. به گزارش خبر راست،  به نقل از  فارس از ماسال، مردم شهرستان ماسال در حالی از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح روز گذشته شاهد […]

مردم ماسال روز گذشته در دمای بالای ۳۰ درجه و رطوبت بیش از ۷۰درصد را بدون برق سپری کردند، این در حالی است که مسؤولان اداره برق پاسخگویی چرایی این خاموشی نیستند.

به گزارش خبر راست،  به نقل از  فارس از ماسال، مردم شهرستان ماسال در حالی از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح روز گذشته شاهد قطعی برق بدون اطلاع قبلی بودند که این قطعی در سال‌های اخیر مکرراً تجربه می‌شود.

۱۲۱ شماره مرکز خدمات فوریت‌های مشترکین برق برای اعلام خرابی، در آخرین روز از تیرماه سال ۱

۳۹۹ پرتکرارترین شماره ماسال شماره‌ای بود که درگوشی‌های تلفن همراه و ثابت مردم شهرستان ماسال نقش بست.

شهرستان خوش آب‌وهوای ماسال از صبح روز گذشته درحالی‌که بنا بر اعلام سامانه‌های هواشناسی دمای ۳۰ درجه و رطوبت بالای ۷۰ درصد را تجربه می‌کرد غرق در خاموشی مطلق بوده است.

فرسودگی زیرساخت‌های برق ماسال ازجمله فرسودگی نیروگاه ۶۰ مگاواتی برق این شهر در کنار شبکه توزیع موجود و فقدان  ترانس‌های موردنیاز دیگر جوابگوی این حجم از مصرف نیست.

قطعی برق برای ذخیره‌سازی انرژی نبود

مسؤول روابط عمومی فرمانداری شهرستان ماسال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان با بیان اینکه قطعی برق به‌هیچ‌عنوان به‌منظور ذخیره‌سازی انرژی نبود، اظهار کرد: از روز گذشته مأمورین اداره برق این شهرستان با تشکیل چندین تیم فنی در سطح شهر تقسیم‌شده و برای بازسازی شبکه فرسوده برق‌رسانی، تعمیر و تعویض ترانس‌ها و زیرساخت‌های برق شهری  اقدام کردند.

الیاس بخشنده با اشاره به تلاش نیروهای شرکت توزیع برق ماسال برای رفع قطعی برق گفت: کارشناسان و تیم‌های فنی اداره برق زیر گرمای شدید هوا بیش از ۱۰ ساعت تلاش کردند تا وضعیت برق‌رسانی شهرستان بهبود پیداکرده و دیگر شاهد افت فشار و قطعی آن نباشیم.

یکی از کارشناسان امور برق نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ماسال با تأکید بر اینکه بحث ذخیره‌سازی انرژی کاملاً بی‌اساس است، اظهار کرد: این تصمیم به جهت رفع مشکل عده‌ای از شهروندان ماسالی در کمبود برق‌گرفته شد تا با نصب چندین تیر برق، برق موردنیاز آن منطقه را از قسمت کم‌مصرف ماسال تأمین کنیم.

البته به نظر می‌رسد این کار هیچ مشکلی را برطرف نکرده و حتی مشکل را حادتر کند زیرا تا به امروز در یک نقطه با مشکل مواجه بود ولی  از این به بعد چند نقطه از شهر با کمبود برق مواجه خواهد بود.

یکی از شهروندان که کودکی در بغل داشت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: من گرما را تحمل می‌کنم اما این کودک را چگونه قانع کنم، چرا باید در گرم‌ترین فصل سال چنین اقداماتی انجام شود، آیا نمی‌توانستند در زمستان یا بهار تعمیرات را انجام دهند، با این گرانی‌ها  چگونه یخچالم که امروز سوخت را تعمیر یا تعویض کنم؟

یکی از پزشکان ماسالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به مشکلات پیش‌آمده قطعی برق برای بیماران و مراجعان به مطب‌های پزشکی اظهار کرد: امروز بیش از ۱۵ بیمار گرمازده داشتم قطعاً این تعداد را سایر همکارانم نیز تجربه کردند بعضی از بیماران با مشکلات تنفسی یا قلبی مواجه‌اند در این شرایط حاد شیوع ویروس کرونا خیلی‌ها به برق نیاز دارند.

این خاموشی ۱۰ ساعته درحالی‌که اتفاق افتاد که چهار سال پیش مقررشده بود اولین نیروگاه زباله‌سوز غرب گیلان در ماسال راه‌اندازی شود که صرفاً در حد حرف باقی ماند.

درحالی‌که که هیچ مسئولی پاسخگوی مردم دراین‌باره نیست باید منتظر ماند تا دید این خاموشی‌ها تا کی ادامه دارد با این وضعیت اقتصادی و معیشتی، ستاد بحران باید فکری به حال دستگاه‌های متعدد سوخته برقی مشتریان ماسالی کند.


شماره خبر 64372 - 2020/07/23
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com