بدون دیدگاه
2017/06/25 - 14:36

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان؛

احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌ های گیلان

در افروختن آتش در مناطق جنگلی توجه جدی داشته باشند تا شاهد بروز سوانح آتش‌سوزی در جنگل‌ در این مناطق و از بین رفتن جنگل و گونه های جانوری و گیاهی نباشیم

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان نسبت به خطر بروز آتش سوزی در جنگل‌های گیلان هشدار داد و گفت: شاهد بروز مشکلاتی از جمله انباشت زباله و آتش سوزی در مناطق جنگلی هستیم. به گزارش خبر راست، قربانعلی محمدپور گفت:با توجه به گرمای هوا،وزش باد گرم و همچنین خشک بودن سطح زمین در مناطق جنگلی از […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان نسبت به خطر بروز آتش سوزی در جنگل‌های گیلان هشدار داد و گفت: شاهد بروز مشکلاتی از جمله انباشت زباله و آتش سوزی در مناطق جنگلی هستیم.

به گزارش خبر راست، قربانعلی محمدپور گفت:با توجه به گرمای هوا،وزش باد گرم و همچنین خشک بودن سطح زمین در مناطق جنگلی از کلیه طبیعت‌گردان و مسافرینی که خصوصا در روزهای آینده به استان گیلان سفر می کنند تقاضا داریم حتما نسبت به رعایت مسایل ایمنی در افروختن آتش در مناطق جنگلی و مراتع توجه جدی داشته باشند تا شاهد بروز سوانح آتش‌سوزی در جنگل‌ در این مناطق و از بین رفتن جنگل و گونه های جانوری و گیاهی نباشیم.

وی افزود:همه ساله با شروع فصل گرما و حضور مسافرین در مناطق مختلف استان گیلان شاهد بروز مشکلاتی از جمله انباشت زباله و آتش سوزی در مناطق جنگلی هستیم که این بی‌توجهی خسارات بسیار سنگین و جبران‌ناپذیر را به بار می‌آورد.

محمدپور خاطر نشان کرد:درخواست می‌شود،تا گردشگران و طبیعت‌گردان تا حد امکان از افروختن آتش در مناطقی که پوشیده از درختان یا شاخه و برگ‌های خشک هستند،خودداری کنند و در صورت نیاز به اینکار حتما از خاموش شدن آتش قبل از ترک منطقه مطمئن شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان تصریح ‌کرد:مامورین حفاظتی دستگاه های مسوول،شوراهای شهرها و روستاها، دهیاری‌ها و شهروندان حساسیت لازم را در قبال این مسئله داشته باشند و با مشاهده خطر،بلافاصله برای اطلاع‌رسانی و خاموش کردن آتش اقدام کنند.


شماره خبر 5723 - 2017/06/25
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com