بدون دیدگاه
2017/06/20 - 12:55

رئیس شبکه دامپزشکی تالش؛

از وقوع تب کریمه کنگو در تالش پیشگیری شد

در راستای پیشگیری از وقوع بیماری تب کریمه کنگو در تالش و حذف ناقلین ویروس عامل بیماری که توسط انگل های خارجی بدن دام از جمله کنه هیالوما انتقال می یابد

رئیس شبکه دامپزشکی تالش از سمپاسی دامهای این شهرستان خبر داد. به گزارش خبر راست، مهندس مرتضایی گفت:در راستای پیشگیری از وقوع بیماری تب کریمه کنگو در تالش و حذف ناقلین ویروس عامل بیماری که توسط انگل های خارجی بدن دام از جمله کنه های سخت بخصوص کنه هیالوما انتقال می یابد،این طبق برنامه ریزی […]

رئیس شبکه دامپزشکی تالش از سمپاسی دامهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبر راست، مهندس مرتضایی گفت:در راستای پیشگیری از وقوع بیماری تب کریمه کنگو در تالش و حذف ناقلین ویروس عامل بیماری که توسط انگل های خارجی بدن دام از جمله کنه های سخت بخصوص کنه هیالوما انتقال می یابد،این طبق برنامه ریزی قبلی بعمل آماده و هماهنگی با دامداران روستا،اقدام به سمپاشی جایگاه دام و دامهای روستای جماکوه از توابع بخش مرکزی شهرستان تالش کرد.

وی افزود:در این عملیات تعداد ۲۵۰ راس دام بزرگ و ۴هزار و ۹۰۰ متر مربع جایگاه دام بر علیه اکتوپارازیت ها سمپاشی شدند.

مرتضایی خاطر نشان کرد:تب هموراژیک کریمه کنگو بیماری بسیار خطرناک و مشترک بین انسان و دام است که توسط انگلهای خارجی(کنه) بدن دام منتقل می شود.

وی تصریح کرد:در صورت وقوع منجر به تلفات در جوامع بشری خواهد شد،لذا سمپاشی دام و جایگاه دام یکی از راههای پیشگیری از بروز این بیماری است.


شماره خبر 5418 - 2017/06/20
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com