بدون دیدگاه
2019/12/04 - 11:32

هادی پور در رتبه چهارم برترین تکواندوکاران جهان

آرمین هادی پور تکواندوکار گیلانی همچنان در رتبه چهارم برترین تکواندوکاران جهان در وزن خود قرار گرفت. به گزارش خبر راست، رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز چهارشنبه اظهار داشت: فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ (رتبه بندی) المپیکی تکواندوکاران در ماه دسامبر را اعلام که در این رنکینگ، آرمین هادی پور ملی پوش گیلانی جایگاه خود […]

آرمین هادی پور تکواندوکار گیلانی همچنان در رتبه چهارم برترین تکواندوکاران جهان در وزن خود قرار گرفت.

به گزارش خبر راست، رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز چهارشنبه اظهار داشت: فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ (رتبه بندی) المپیکی تکواندوکاران در ماه دسامبر را اعلام که در این رنکینگ، آرمین هادی پور ملی پوش گیلانی جایگاه خود را تثبیت کرد.

محسن سترگی افزود: با توجه به رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با کسب ۳۳۶/۱۹ امتیاز همچنان در رده چهارم جدول برترین تکواندوکاران این وزن در جهان باقی ماند.

وی ادامه داد: در این رده بندی ، جون جانگ و تای هون کیم تکواندوکاران کره جنوبی به ترتیب در رتبه های اول و دوم و جیسوس تورتوسا از اسپانیا در رتبه سوم بالاتر از آرمین هادی پور در رتبه بندی جهانی قرار دارند ، ضمن اینکه فرزان عاشورزاده دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن نیز با ۱۷۲/۳۸ امتیاز در رده بیست و دوم جای گرفت.

وی بیان کرد: هادی پور ملی پوش شایسته گیلانی طی چند روز گذشته موفق به کسب عنوان برترین ورزشکار دانشجویان جهان در بخش آقایان شد و افتخار دیگری را نصیب خود و ورزش ایران کرد.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان اضافه کرد: این ملی پوش شایسته گیلانی هم اکنون با سه تکواندوکار دیگر ایران در فینال مسابقات گرند پری روسیه حضور دارد که این مسابقات بسیار مهم و از امتیاز بالایی نیز برخوردار است که امیدواریم هادی پور در این رقابت های مهم نیز بدرخشد تا علاوه بر ارتقای رتبه جهانی ، شانس حضورش در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن را نیز افزایش دهد.

آرمین هادی پور متولد ۱۳۷۳ شهرستان رشت است و تاکنون مقام‌های زیادی را در رشته تکواندو کسب کرده که می‌توان به کسب مدال برنز سومین مرحله مسابقات گرند پری ۲۰۱۹ بلغارستان، مدال نقره تورنمنت صربستان ، مدال نقره مسابقات گرند پری ۲۰۱۹ ژاپن، مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ انگلیس، مدال طلای گرند پری انگلیس، مدال طلای مسابقات بین المللی اردن ، مدال طلای المپیک آزمایشی ریو، مدال نقره قهرمانی جهان، دو مدال قهرمانی آسیا (یک مدال طلا و دیگری برنز که مدال طلا برای اولین بار در تاریخ تکواندو ایران به دست آمده)، سه مدال طلا یونیورسیاد، یک مدال نقره جام جهانی، یک مدال نقره گرند پری، مدال طلای گرند اسلم، مدال نقره گرند پری روسیه و مدال طلای جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ آسیا اشاره کرد.


شماره خبر 52140 - 2019/12/04
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com