بدون دیدگاه
2017/06/13 - 13:45

تصویر زیبای ناسا از فوران آتشفشان آلاسکا

ناسا در توضیح این عکس نوشت: ستون خاکستر و رسوب ناشی از فعالیت و فوران آتشفشان آلاسکا در دریای برینگ در این تصویر به رنگ سبز دیده می‌شود.

ناسا تصویری را که از فوران آتشفشان آلاسکا از فضا گرفته، منتشر کرد. به گزارش خبر راست، به نقل از اسپیس، “سازمان فضایی آمریکا”(ناسا) در توضیح این عکس نوشت: ستون خاکستر و رسوب ناشی از فعالیت و فوران آتشفشان آلاسکا در دریای برینگ در این تصویر به رنگ سبز دیده می‌شود. این تصویر بوسیله ماهواره “لندست-۸″(LandSat-8) […]

ناسا تصویری را که از فوران آتشفشان آلاسکا از فضا گرفته، منتشر کرد.

به گزارش خبر راست، به نقل از اسپیس، “سازمان فضایی آمریکا”(ناسا) در توضیح این عکس نوشت: ستون خاکستر و رسوب ناشی از فعالیت و فوران آتشفشان آلاسکا در دریای برینگ در این تصویر به رنگ سبز دیده می‌شود.

این تصویر بوسیله ماهواره “لندست-۸″(LandSat-8) در تاریخ ۵ ژوئیه (۱۵ خرداد) از آتشفشان بوگوسلف ( Bogoslof)گرفته شده است. این کوه از ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ به صورت مداوم در حال فعالیت است.

ارتفاع این جزیره در حدود ۱۰۰ متر بالاتر از سطح دریاست و حدود ۱۸۰۰ متر از آن زیر آب دریای برینگ قرار دارد.

فعالیت این آتشفشان در مرحله “نارنجی” قرار دارد که به معنی فعالیت محدود با انفجارهای کوچک و خروج محدود گدازه‌های آتشفشانی به همراه بخار است.

این تصاویر در ساعت ۱۴ به وقت محلی گرفته شده است و ارتفاع بخارهای متصاعد شده از آن حدود ۱۱ هزار تا ۱۴ هزار متر از سطح دریا بوده است.

براساس آمارهای منتشر شده آلاسکا به تنهایی ۷۰ درصد فوران‌های آتشفشانی در آمریکا را به خود اختصاص داده است و ۴۲ آتشفشان از مجموع ۶۵ آتشفشان در این ایالت واقع شده است.

خاکسترهای آتشفشان‌ها می‌تواند بر حرکت هواپیماها تاثیرگذار باشد و به همین دلیل همواره فعالیت‌های آتشفشانی از زمین و فضا مورد رصد دقیق قرار می‌گیرند.


شماره خبر 5154 - 2017/06/13
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com