بدون دیدگاه
2019/11/05 - 12:21

استاندار در نشست ستاد مرکز خدمات سرمایه‌ گذاری گیلان؛

تصویب ۴۰۳ میلیون دلار سرمایه‌ گذاری خارجی در گیلان

استاندار در نشست ستاد مرکز خدمات سرمایه‌ گذاری گیلان اعلام کرد : در ۶ ماهه نخست امسال ۳ طرح با ۴۰۳ میلیون دلار سرمایه‌ گذاری خارجی در گیلان مصوب شد. به گزارش خبر راست، ارسلان زارع در جلسه مرکز خدمات سرمایه ‌گذاری گیلان با اشاره به اینکه شرایط سخت و دشوار اقتصادی کشورمان، مردم، سرمایه‌ […]

استاندار در نشست ستاد مرکز خدمات سرمایه‌ گذاری گیلان اعلام کرد : در ۶ ماهه نخست امسال ۳ طرح با ۴۰۳ میلیون دلار سرمایه‌ گذاری خارجی در گیلان مصوب شد.

به گزارش خبر راست، ارسلان زارع در جلسه مرکز خدمات سرمایه ‌گذاری گیلان با اشاره به اینکه شرایط سخت و دشوار اقتصادی کشورمان، مردم، سرمایه‌ گذاری و اشتغال را تحت تأثیر قرار داده است افزود : سرمایه‌ گذاری به عنوان یک مولفه مهم اقتصادی در رونق تولید ، اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری اثر گذار است.
وی به نقش اثرگذار سرمایه‌ گذاری بخش خصوصی در اسناد بالادستی به ویژه قانون برنامه ششم توسعه اشاره و خاطرنشان کرد : سهم ۲۵ و ۳ دهم درصدی سرمایه گذاری خارجی در تأمین منابع مالی رشد اقتصادی در برنامه ششم توسعه تا سال ۱۴۰۰موید این امر است.
استاندار گیلان با بیان اینکه استان گیلان در بخش سرمایه‌ گذاری جزء استان‌های پیشرو و خوب کشور است گفت : ورود سرمایه‌ گذاران به گیلان فارغ از تمهیدات موثر دولت نشانگر تلاش بسیاری از گیلانیان و فعالان اقتصادی چه در داخل و خارج است که دل در گرو توسعه کشور و استان خود دارند.
ارسلان زارع با اشاره به اینکه آمارها نمایانگر استمرار فعالیت‌های سرمایه ‌گذاری در گیلان است، گفت : اگرچه در ششش ماهه نخست سال ۹۸، سه طرح با ۴۰۳ میلیون دلار سرمایه ‌گذاری خارجی در گیلان مصوب شد اما این آمار قانع‌ کننده نیست و امیدواریم میزان آن تا پایان سال افزایش پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه برخی فراز و نشیب‌های اقتصادی و یا ضوابط و مقررات در صدور مجوزها ممکن است برخی از سرمایه‌ گذاران را آزرده خاطر کرده باشد، افزود : باید تلاش شود تا زمینه مشارکت بیشتر سرمایه ‌گذاران را با تسهیل امور فراهم کنیم.
استاندار گیلان فلسفه تأسیس مرکز خدمات سرمایه ‌گذاری را شناسایی ظرفیت‌های مختلف در تمامی بخش ها عنوان کرد و گفت : پس از شناسایی ظرفیت‌ها باید با تهیه بسته ها و اولویت ‌بندی آن علاوه بر حل مشکل سرمایه‌گذاران، میزان اشتغال، افزایش سهم در تولید ناخالص ملی و ثبات اقتصادی را نیز مشخص کنیم.
ارسلان زارع با تأکید بر فعال کردن پنجره واحد برای سرمایه‌ گذاری و عملیاتی کردن آن برای پیشرفت جذب سرمایه‌ گذاران خاطرنشان کرد : باید ضمن به روزرسانی شناسایی ظرفیت‌ها نسبت به عرضه آن به متقاضیان داخلی و خارجی با ابزارهای مختلف به ویژه در بستر فضای مجازی و اینترنتی و دعوت از آنان اقدام کنیم.
وی بر ضرورت وجود عزم جدی عمومی در میان مدیران و نیز همراهی مردم در افزایش میزان ورود سرمایه ‌گذاران تأکید و تصریح کرد : در چارچوب قوانین و ضوابط باید از سرمایه ‌گذاران حمایت و شرایط را برای آنان بیش از گذشته تسهیل کنیم.
رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری گیلان با بیان اینکه برای حمایت از سرمایه ‌گذاران از هر ظرفیتی استفاده می‌کنیم، افزود: در شرایطی که رهبر معظم انقلاب و رئیس‌ جمهور بر لزوم استفاده از ظرفیت‌ های مختلف برای رونق اقتصادی برای ناکارآمدی توطئه‌های دشمنان تأکید دارند؛ از مدیران دستگاه‌ها انتظار دارم بیشترین وقت را برای سرمایه ‌گذاران بگذارند و زمان صدور مجوزها، موافقت‌های اصولی و پاسخ استعلام‌ها را به حداقل ممکن برسانند.
ارسلان زارع تصریح کرد : مدیران برای حل مشکل سرمایه گذاران باید آستین بالا بزنند و احتمال شایعات و گمانه زنی ها نباید در اراده مدیران دولتی برای خدمات رسانی به سرمایه گذاران خللی وارد کند.
وی گفت : ظرفیت‌های خوبی در کنار نعمت‌های خدادادی همچون منطقه آزاد انزلی در گیلان وجود دارد که می‌ تواند شرایط بهتری را برای سرمایه ‌گذاران با جذابیت‌های مختلف رقم بزند.


شماره خبر 50998 - 2019/11/05
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com