بدون دیدگاه
2019/02/19 - 12:47

هواشناسی گیلان؛

ادامه بارندگی ها در گیلان تا فردا

ورود ۳ سامانه بارشی به کشور تا هفته اول فروردین / احتمال وقوع سیلاب در غرب کشور رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در مورد احتمال وقوع سیلاب در کشور در پی این سامانه‌های بارشی توضیح داد: هفته آینده پس از ورود سامانه بارشی به کشور احتمال وقوع سیلاب در لرستان وجود دارد همچنین با ورود سامانه بارشی سوم به کشور طی روزهای پایانی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین احتمال وقوع سیلاب در کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان و چهار محال و بختیاری وجود دارد. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سه سامانه بارشی به کشوراز هفته پایانی اسفند تا هفته اول فروردین ماه گفت: با توجه به ورود این سامانه‌های بارشی دمای هوا طی ابتدای سال آینده حدود دو تا سه درجه سانتیگراد نسبت به حد معمول کاهش می‌یابد. احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه از روز جمعه ( ۲۳ اسفند) سامانه بارشی جدید به کشور وارد می‌شود، اظهار کرد: این سامانه سبب بارندگی‌های خوبی در نوار غربی کشور، برخی نقاط شرق و شمال شرق کشور می‌شود. وی با بیان اینکه از اواخر هفته آینده سامانه بارشی دیگری به کشور وارد خواهد شد و تا روزهای ابتدایی فروردین فعال است، تصریح کرد: این سامانه بارشی بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق از جمله کرمان و سیستان و بلوچستان را فرامی‌گیرد. رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ادامه داد: از این رو طی روزهای پایانی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین ماه بارش‌های خوبی در غرب کشور به ویژه کرمانشاه، چهار محال و بختیاری و لرستان خواهیم داشت. احتمال وقوع سیلاب در غرب کشور وی در مورد احتمال وقوع سیلاب در کشور در پی این سامانه‌های بارشی توضیح داد: هفته آینده پس از ورود سامانه بارشی به کشور احتمال وقوع سیلاب در لرستان وجود دارد همچنین با ورود سامانه بارشی سوم به کشور طی روزهای پایانی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین احتمال وقوع سیلاب در کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان و چهار محال و بختیاری وجود دارد. وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس پیش‌بینی مدل‌های اقلیمی از روز سوم فروردین ماه بارش‌ها در کل کشور در حد نرمال می‌شود، گفت: این روند تا روزهای پایانی هفته دوم فروردین ماه ادامه دارد همچنین در ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود. وی در ادامه درباره دمای هوا در کشور طی روزهای ابتدایی فروردین ماه اظهار کرد: باتوجه به گذر سامانه‌های بارشی از کشور دما در نقاط مختلف کشور از حد معمول دو تا سه درجه خنک‌تر می‌شود. وظیفه ادامه داد: امیدواریم که با سامانه‌های بارشی که در راه است کمبود بارش‌هایی که در برخی مناطق از جمله کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری و اصفهان وجود دارد، جبران شود. رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در پایان تاکید کرد: پیش‌بینی‌ها همواره با عدم قطعیت همراه است و سازمان هواشناسی با نزدیک شدن به زمان ورود سامانه‌های بارشی اطلاعیه‌ای‌ها را با جزییات منتشر خواهد کرد.

باراش باران در جلگه و برف در مناطق کوهستانی و دامنه های گیلان تا فردا ادامه دارد. به گزارش خبر راست، مدیرکل هواشناسی استان امروز گفت : باراش باران در جلگه و برف در مناطق کوهستانی و دامنه های گیلان که از بامداد امروز در استان آغاز شده است  تا فردا ادامه دارد. محمد دادرس افزود […]

باراش باران در جلگه و برف در مناطق کوهستانی و دامنه های گیلان تا فردا ادامه دارد.

به گزارش خبر راست، مدیرکل هواشناسی استان امروز گفت : باراش باران در جلگه و برف در مناطق کوهستانی و دامنه های گیلان که از بامداد امروز در استان آغاز شده است  تا فردا ادامه دارد.
محمد دادرس افزود : از پدیده های جوی در این مدت وزش باد و مه آلودگی هوا است.
وی با بیان اینکه از فردا به تدریج از میزان بارش ها کاسته می شود گفت : آسمان استان تا اوایل هفته آینده صاف تا قسمتی ابری خواهد شد.
مدیر کل هواشناسی  گیلان گفت : دریای خزر با ارتفاع موج یک متر و ۵۰ سانتی متر تا ۲ متر و ۵۰ سانتی متر از امروز تا عصر فردا برای فعالیت های دریانوردی به ویژه صید نامناسب است  اما از عصر فردا با ارتفاع موج ۲۰ تا ۵۰ سانتی متر تا اوایل هفته آینده مناسب خواهد شد.

شماره خبر 41194 - 2019/02/19
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com