بدون دیدگاه
2019/01/28 - 9:17

رشت شهری با یازده شهردار..!

۱۲ شهرستان گیلان قرمز شد | وضعیت گیلان بحرانی شد

محوری ترین هدف تشکیل و فعالیت شوراهای اسلامی در شهر ها پرداختن به مبحث قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح قوانین و مصوبات در شهرداریها میباشد. اختصاصی خبر راست/ در کلانشهرها با حجم مطالبات موجود رسیدگی به این امر تا حدی زمان بر میباشد که یک عضو شورا با دغدغه انجام وظایف قانون گذاری و […]

محوری ترین هدف تشکیل و فعالیت شوراهای اسلامی در شهر ها پرداختن به مبحث قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح قوانین و مصوبات در شهرداریها میباشد.

اختصاصی خبر راست/ در کلانشهرها با حجم مطالبات موجود رسیدگی به این امر تا حدی زمان بر میباشد که یک عضو شورا با دغدغه انجام وظایف قانون گذاری و نظارتی خود و رسیدگی به مشکلات شهروندان در قالب یک نماینده پارلمان محلی دیگر مجالی جهت ورود به مسائل اجرایی نداشته غالبا به فعالیتهای شورایی خود می پردازد.

حال با بیان این مقدمه و رجوع به عملکرد شورای پنجم رشت متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که برخی از اعضای محترم شورا فارغ از پرداختن به انباشت مطالباتی که در حوزه وظایف آنها به عنوان یکی از منتخبین شهروندان محسوب میگردد، خود آستین ها را بالا زده و بجای شهردار به امور اجرایی میپردازند که مبادرت به این امر باعث بروز مشکلات عدیده ای برای پرسنل شهرداری و شهروندان شده است.

متاسفانه شاهد این موضوع هستیم به دلیل عدم مدیریت صحیح ریاست شورا در مدیریت شرایط موجود و اولویت قرار دادن مولفه زمان هنوز پس از گذشت حدود شش ماه شهر رشت با وجود شرایط بحرانی و خاص خود شهردار نداشته و مدیریت شهری در بلاتکلیفی کامل بسر میبرد.

این در حالیست که مجموعه شهرداری از هر لحاظ(بدهی های مالی، عدم تحقق بودجه، توقف و رکود پروژه های عمرانی و…) در بدترین شرایط خود بسر میبرد و تا پایان سال فرصتی ندارد.

آسیب شناسی شرایط موجود به طور حتم انگشت اتهام را به سمت مجموعه شورای شهر هدایت خواهد کرد چرا که گویی برخی از اعضای محترم از شرایط کنونی و فقدان حضور شهردار خرسند بوده و در حال جولان در این شهر بی کلانتر میباشند و هیچ علاقه ای برای تغییر این شرایط ندارند!

بررسی عملکرد ادوار شورا در حوزه مدیریت شهری در رشت نمره قبولی به پارلمان محلی رشت نمیدهد و در کنار برخی از اقدامات قابل ارج از دوره سوم تا کنون شاهد این هستیم که شورا به جای تسهیل مسیر شهرداری همواره با ایجاد دست انداز در مسیر توسعه شهر به مشکلات شهرداری افزوده است. مشکلاتی که در حال حاضر این مجموعه عریض و طویل را به چالشهای فراوانی وارد کرده است که به طور نمونه می توان به گوشه ای از آن اشاره کرد:
استخدام مازاد و سفارشی نیروها، ایجاد برخی از رانت های خاص برای عده ای از پیمانکاران وابسته به برخی از اعضا، جذب انبوه مشاورانی که جز هزینه هنگفت برای شهرداری خبری از تاثیر مثبت مشورت هایشان نیست و پاداشهایی که هیچ گاه معیار و اشل مشخصی برای آنها تعریف نشده است…
به نوعی میتوان اینگونه بیان کرد که با قدرت گرفتن شورا مجموعه مدیریت شهری حتی با حضور شهرداران نیز با اوامر یازده عضو شورا در کنار یک شهردار اداره میشود و این گونه مدیریت یعنی هرج و مرج و اعمال سلیقه و ارائه یک مدیریت جزیره ای که در آن هر عضو بنا به تشخیص و منافع خود حوزه ای از مدیریت شهری را به عنوان قلمروی خود مختار برای خود اداره می کند.

حال با توجه به شرایط موجود سخنی با رییس محترم شورا:

-آقای رئیس لطف کنید بجای اتلاف وقت باارزش خود و البته بی ارزش شهروندان خیال همگان را راحت کرده و دستور خریداری یازده صندلی برای یازده عضو محترم شورا و اسقرار آن در اتاق شهردار رشت را دهید تا دوستان عضو شورا بتوانند در موقعیت ستادی خود مستقر شده و به مدیریت اجرایی دلخواه خود بپردازند.

از سوی دیگر میتوانید شهرداری رشت و سازمان های تابعه آن را به یازده قسمت تقسیم کرده و هر یک را به عنوان تحفه به یکی از اعضا جهت اعمال سلیقه در آن تقدیم کنید.

و یا همچنان طبق روال گذشته هر ماه یک شهردار به وزارت کشور تعرفه و به لطف دوستان در راستای عدم تایید صلاحیت آن بکوشیم تا همچنان شرایط کنونی پایدار مانده و همه اتفاقات حول رییس شورا رقم بخورد و جنابتان رقیبی در قامت شهردار نداشته باشید تا با فراغ بال به ادامه مسیر و اهداف مدنظر بپردازید…


شماره خبر 40426 - 2019/01/28
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com