بدون دیدگاه
2019/01/02 - 11:12

عاقل منش:

پشتوانه مردمی لازمه کارهای فاخر فرهنگی

 پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با حضور رییس و اعضای کمیسیون شورا و مسئولین کتابخانه های عمومی شهر رشت و همچنین نویسنده فرهیخته گیلانی هوشنگ عباسی برگزار شد. به گزارش خبر راست، این جلسه در یازدهمین روز از دی ماه در عمارت شورا برگزار گردید. در ابتدا رییس کمیسیون […]

 پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با حضور رییس و اعضای کمیسیون شورا و مسئولین کتابخانه های عمومی شهر رشت و همچنین نویسنده فرهیخته گیلانی هوشنگ عباسی برگزار شد.
به گزارش خبر راست، این جلسه در یازدهمین روز از دی ماه در عمارت شورا برگزار گردید.
در ابتدا رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با اشاره به اختصاص روز یازدهم دی ماه به موضوع کتابخوانی اظهار داشت: برای اینکه به لحاظ فرهنگی در هر زمینه ای بر روی جامعه اثر گذار باشیم در ابتدا باید فرهنگ همان موضوع را در خود نهادینه نماییم. به همین سبب امروز با ایجاد یک فضای فرهنگی، کمیسیون فرهنگی را اختصاص دادیم به کتابخوانی و معرفی کتاب .
عاقل منش با اشاره به شهردار نداشتن شهر رشت افزود: در این شرایط سخت کارهای شهرداری در حال انجام است و باید از پرسنل و مدیران به خاطر برگزاری مراسمات روز رشت با وجود مشکلات قدردانی نمود.
وی شایستگی های مردم رشت را بیش از این عنوان نمود و مشکلات مالی را در رسیدن به ایده آل ها مانع دانست.
عاقل منش، تلاش و حرکت را از پارامترهای رسیدن به موفقیت دانست و افزود: اگر ما برای انجام امور حرکت کنیم مشکلات از جمله مشکلات مالی مانع رسیدن به هدف نخواهد شد و تجربیات گذشته به ما ثابت نمود که شهرداری تنها نیست و در اموری که مربوط به مردم باشد نهادها و ارگانها به یاری شهرداری خواهند آمد.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا روز رشت را متعلق به همه شهروندان فرهیختگان برجسته ای که در آسمان رشت می درخشند دانست.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: از دیگر برنامه های ویژه روز رشت، اهدای گل به اولین نوزادی که در ساعت ۲۴ به دنیا می آید و همچنین هر زوجی که در این روز وصلت کنند با اهدای گل و تبریک این روز را گرامی خواهیم داشت.
بهراد ذاکری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با حمایت از تاسیس دبیرخانه روز رشت خواستار ارائه اساسنامه و آیین نامه مربوط به دبیرخانه روز رشت شد و همچنین تاکید به استفاده از پتانسیل افراد اهل فن خارج از شهرداری که یکی از پارامترهای غنی تر شدن دبیرخانه است.
همچنین در این بخش هوشنگ عباسی از نویسندگان مطرح گیلانی به معرفی چند کتاب از خود پرداخت.

شماره خبر 39550 - 2019/01/02
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com