بدون دیدگاه
2018/12/20 - 12:02

در هفتادمین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه ؛

رونق بخشیدن به ساخت و ساز در بافت فرسوده با شمولیت املاک تجاری از طرح تشویقی

هفتادمین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه با حضور اعضا و مشاورین کمیسیون و مدیران شهرداری برگزار شد. به گزارش خبر راست، این جلسه در ظهر روز بیست و هشتمین از ماه آذر در ساختمان شورا برگزار گردید. رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا روز حمل و نقل را به همه همشهریان فعال در حوزه […]

هفتادمین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه با حضور اعضا و مشاورین کمیسیون و مدیران شهرداری برگزار شد.
به گزارش خبر راست، این جلسه در ظهر روز بیست و هشتمین از ماه آذر در ساختمان شورا برگزار گردید.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا روز حمل و نقل را به همه همشهریان فعال در حوزه حمل و نقل تبریک گفت و با اشاره به موفقیت های کسب شده در حوزه حمل و نقل پاک، از پیمان پارسا رییس سازمان حمل و نقل شهرداری رشت نیز تشکر نمود. همچنین موفقیت مجدد شکریه عضو سابق شورای شهر رشت را به جهت انتخاب مجدد به عنوان نایب رییس اتاق اصناف کشور را بسیار با اهمیت دانستند.
جواد حرفت خواه با بیان اینکه در این مصوبه صراحتا اشاره ای به مسکونی یا تجاری بودن املاک مشمول این بند ننموده افزود: با استناد به ماده ۱۶ قانون ساماندهی مسکن در بافت های فرسوده منظور سکونتگاه های رسمی است که این بدین معناست که املاک مسکونی شامل این ماده می شوند.
رمضانپور عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با اشاره به اهمیت بازآفرینی در بافت فرسوده افزود: ماده ۱۶ قانون ساماندهی مسکن در بافت های فرسوده در مورد املاک تجاری نظری ندارد و به لحاظ قانونی اگر در شورا بخواهیم یک سیاست تشویقی را برای بافت فرسوده شهری به تصویب برسانیم مشکلی وجود نخواهد داشت.
احمد رمضانپور با اشاره به تجربه موفق بازآفرینی در جنوب تهران در زمان شهرداری آقای کرباسچی اظهار نمود: با سیاست های تشویقی می‌توان بافت فرسوده را به یک بافت مدرن تبدیل نمود و بر اساس همین نگاه تشویقی باید املاک تجاری را نیز در سیاست تشویقی خود قرار دهیم. با قرار دادن املاک تجاری در سیاست تشویفی احتمالا حضور پر رنگ تر سرمایه گذاران برای احیای بافت فرسوده خواهیم داشت.
فرهام زاهد احیای بافت فرسوده را دارای اهمیت دانست و خواستار ارایه لایحه جدید از شهرداری به جهت شمولیت املاک تجاری از طرح تشویقی بافت فرسوده شد.

شماره خبر 38909 - 2018/12/20
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com