بدون دیدگاه
2018/11/28 - 13:39

در مصاحبه با خبر راست مطرح شد:

بوکسور مدال آور گیلانی خواستار حمایت مسوولان از ورزش بوکس شد

علی سلمانی بوکسور مدال آور گیلانی خواستار حمایت مسوولان از ورزش بوکس شد

اختصاصی خبر راست/بهنام صفرزاده: ورزش بوکس از جمله رشته هایی محسوب می شود که تاکنون در کشور ما مظلوم واقع شده و هیچ حمایتی از آن به عمل نمی آید. چه بسیار بوکسورهای با استعداد که مقام ها و عناوین افتخارآفرینی برای ورزش کشور در مقاطع مختلف به ارمغان آورده اما از کمترین امکانات و […]

اختصاصی خبر راست/بهنام صفرزاده: ورزش بوکس از جمله رشته هایی محسوب می شود که تاکنون در کشور ما مظلوم واقع شده و هیچ حمایتی از آن به عمل نمی آید. چه بسیار بوکسورهای با استعداد که مقام ها و عناوین افتخارآفرینی برای ورزش کشور در مقاطع مختلف به ارمغان آورده اما از کمترین امکانات و تسهیلات رفاهی یک زندگی متوسط محروم مانده اند و برخی از آنها حتی یک شغل هم ندارند و تحت پوشش بیمه هم نیستند!

یکی از این بوکسورهای صاحب مقام و مدال آور علی سلمانی، بوکسور نام آشنای گیلانی است که هم اکنون در هیأت رییسه بوکس گیلان عضویت دارد.

این بوکسور گیلانی در مصاحبه ای با خبرنگار پایگاه خبری خبر راست از فعالیت های ۱۷ ساله خود در این رشته ی ورزشی سخن گفت و شرایط دشواری که اکنون خود و ورزش بوکس در آن به سر می برد را بیان کرد.

وی گفت با توجه به اینکه عموهای من در ورزش بوکس فعالیت می کردند من نیز از نوجوانی به این رشته ی ورزشی علاقمند شدم و از سال ۸۰ تمرینات بوکس را شروع کردم.

علی سلمانی که عناوین متعدد کشوری و آسیایی را در پرونده افتخارات خود دارد ، با اشاره به اینکه در سال ۹۴ برای حضور در مسابقات المپیک لندن انتخاب شده، گفت: برای حضور در المپیک تمرینات خود را شدت بخشیدم اما در دقیقه ۹۰ نام من را از فهرست ورزشکاران اعزامی به المپیک لندن، خط زند!

این بوکسور گیلانی در ادامه به حادثه تصادفی که برای او در سال ۹۵ اتفاق افتاد و وی به طور معجزه آسایی نجات یافت، اشاره کرد و گفت: در آن سال مشغول تمرین برای شرکت در المپیک برزیل بودم که بر اثر تصادف پای چپ من به شدت آسیب دید که پزشکان معالج نظر به قطع پای من دادند اما همسرم مانع شد و سپس از پای راست به پای چپ من پیوند زده شد و بیشتر از یکسال بعد از عمل جراحی، در منزل بستری بودم و بعد از یکسال عصا را کنار نهاده و مجددا تمرینات بوکس را از سر گرفتم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه:” از سوی قاسمپور رییس هیأت بوکس گیلان به عضویت در این هیأت انتخاب شده”؛ افزود: با قاسمپور از دیرباز دوستی و رفاقت دارم و از بچگی با هم بزرگ شده و بوکس را با هم شروع کردیم.

علی سلمانی گفت: قاسمپور چون خود یک بوکسور و به اصطلاح مشت خورده است: بوکسورهای جوان و نیازهای روز بوکس حرفه ای را به خوبی درک می کند و از توانایی برقراری ارتباط سازنده و مؤثر با فعالان این رشته ی ورزشی برخوردار است.

این بوکسور گیلانی تصریح کرد: هدف ما در هیأت بوکس استان گیلان اینست که این ورزش را ارتقاء دهیم زیرا پایه بوکس گیلان بسیار قوی است و بوکسورهای خوبی در رده پایه داریم که مقام قهرمانی کشور را از آن خود کرده اند و امیدواریم با مدیریت کارآمد قاسمپور بتوانیم از این پتانسیل برای ارتقاء بوکس گیلان حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

وی آنگاه با اشاره به مسابقه ای که خود در پیش دارد افزود: این مسابقه یک ماه دیگر برگزار می شود که هنوز محل برگزاری آن مشخص نشده و من تمرینات را از ۱۵ روز قبل کلید زدم.

علی سلمانی در ادامه لزوم حمایت مسوولان از ورزش بوکس به خصوص رییس اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و ابراز عقیده کرد: چنانچه حمایت های لازم از این ورزش به عمل آید و در تبلیغات و برنامه های ورزشی تلویزیون مسابقات بوکس را پخش کند؛ میزان محبوبیت مردم از این ورزش مشخص خواهد شد که بدون شک طرفدارانی همپای ورزش فوتبال دارد.

این بوکسور گیلانی همچنین ضرورت نگاه حمایتی استاندار گیلان، سازمان ورزش شهرداری، شورای شهر ،نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مقامات و مسوولان را به ورزش بوکس مورد تاکید قرار داد و گفت: من به رغم زحمات بسیاری که در این ورزش متحمل شده و مقام و مدال های متعددی در مسابقات داخلی و خارجی به دست آوردم اکنون از هیچ امکاناتی برخوردار نبوده و حتی فاقد شغل هستم و تحت پوشش بیمه هم قرار ندارم.در حالی که دارای همسر و سه فرزند هستم.

وی در پایان خواستار توجه مسوولان به وضعیت خود و بوکسورهای دیگر که شرایطی مانند او دارند شد و تصریح کرد حمایت مسوولان از بوکس می تواند در جوانان علاقمند به این رشته ورزشی انگیزه های قوی ایجاد کند و در کسب مقام های قهرمانی و افتخارآفرینی برای استان و کشور مؤثر واقع شود.


شماره خبر 37670 - 2018/11/28
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com