بدون دیدگاه
2018/11/19 - 10:07

کشف محموله بزرگ شربت‌های قلابی کودکان در تهران+ عکس

محموله بزرگ شربت تقلبی زادیتین توسط ماموران پلیس آگاهی پایتخت کشف شد.

محموله بزرگ شربت تقلبی زادیتین توسط ماموران پلیس آگاهی پایتخت کشف شد. به گزارش خبر راست، کارآگاهان معاونت مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی تهران بزرگ از مدتی پیش از فعالیت عده‌ای در جعل و قاچاق مواد دارویی با خبر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. این افراد در تحقیقات خود […]

محموله بزرگ شربت تقلبی زادیتین توسط ماموران پلیس آگاهی پایتخت کشف شد.

به گزارش خبر راست، کارآگاهان معاونت مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی تهران بزرگ از مدتی پیش از فعالیت عده‌ای در جعل و قاچاق مواد دارویی با خبر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

این افراد در تحقیقات خود متوجه شده‌اند که برخی از افراد سودجو با جعل جعبه، اتیکت و شیشه شربت زادیتین که مخصوص کودکان زیر ۱۰ سال است اقدام به پر کردن و پلمب محتویات داخل این شیشه‌ها کرده و قصد توزیع آن در داروخانه‌ها را دارند.

با کسب این اطلاعات بلافاصله با اخذ دستور قضایی ماموران اقدام به اجرای طرح عملیاتی خود کرده و بیش از ۱۶ هزار عدد شربت زادیتین را که به شکل کاملا غیرقانونی و غیرمجاز و توسط دستگاه‌های خودشان پر شده و پس از لیبل زنی آماده توزیع بود کشف و ضبط کردند.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تایید این خبر به ایسنا گفت: سودجویان که سه نفر از آنها دستگیر شده و اقدامات برای دستگیری دیگر وابستگان به آنان نیز ادامه دارد با استفاده از دستگاه‌های مخصوص این شربت‌ها را پلمب کرده و به قیمت حداقل ۱۳۰ هزار تومان قصد توزیع آن داشتند که خوشبختانه با اقدام به موقع پلیس ناکام ماندند.

رحیمی با بیان اینکه این شربت‌ها برای کودکان زیر ۱۰ سال تجویز می‌شود تصریح کرد: متأسفانه در صورت مصرف این داروها نه تنها این دارو تاثیری بر سلامت مصرف کنندگان نداشت بلکه احتمال بروز عوارض جبران ناپذیری برایشان وجود داشت.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ نیز با تاکید بر اینکه تحقیقات پلیس در این زمینه همچنان  ادامه دارد گفت: نمونه‌های آزمایشی از این داروها را به دستگاه‌های مربوطه ارسال کرده‌ایم تا نظر خود را درباره میزان آسیب زا بودن این داروها اعلام کنند؛ اما آنچه که قطعی است این است که این داروها هیچ تاثیری بر سلامت افراد نداشته و سودجویان با قصد کسب سودهای میلیونی دست به این اقدام زده بودند که خوشبختانه پرونده‌ای برای این افراد تشکیل شده و هم اکنون در حال رسیدگی است.

اطلاعیه: 

باسلام

احتراما با توجه به نامه های وارده از سازمان غذا و دارو به شرح ذیل، به استحضار می رساند توزیع و فروش این اقلام ممنوع و در صورت موجودی ضمن اطلاع رسانی به این معاونت ریکال صورت پذیرد:

. نامه شماره ۴۱۷۰۳/۶۶۵ مدیر کل محترم امور دارو و مواد تحت کنترل مورخ ۰۹/۰۵/۹۷ در خصوص فرآورده Zaditen تقلبی به سری ساخت H0370 و تاریخ انقضای ۳۰/۰۹/۲۰۲۰
. نامه شماره ۳۷۱۸۴/۶۶۵ مدیر کل محترم امور دارو و مواد تحت کنترل مورخ ۳۰/۰۴/۹۷ در خصوص فرآورده Zaditen تقلبی به سری ساخت H0447 و تاریخ انقضای ۲۸/۰۲/۲۰۲۰
مقتضی است دستور فرمایید این موضوع به اطلاع واحد های تابعه دولتی و خصوصی رسانده شود و نظارت لازم صورت گیرد.

 

 


شماره خبر 37135 - 2018/11/19
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com