بدون دیدگاه
2018/11/14 - 13:44

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

کاهش تروما از رقم ۳۰ هزار به ۱۵ هزار در گیلان طی ده ۱۵ سال اخیر

دکتر یوسف زاده چابک صبح امروز در شصت و هفتمین کنگره میاندوره ای جامعه جراحان ایران شاخه گیلان بیان داشت: در دوره قاجار متوسط عمر انسان 28 سال

دکتر یوسف زاده چابک صبح امروز در شصت و هفتمین کنگره میاندوره ای جامعه جراحان ایران شاخه گیلان بیان داشت: در دوره قاجار متوسط عمر انسان ۲۸ سال و در دهه ۳۰ به ۳۲ سال و در اوایل انقلاب به ۵۴ سال و امروز به ۷۴ سال رسید و این در حالی است که استان […]

دکتر یوسف زاده چابک صبح امروز در شصت و هفتمین کنگره میاندوره ای جامعه جراحان ایران شاخه گیلان بیان داشت: در دوره قاجار متوسط عمر انسان ۲۸ سال و در دهه ۳۰ به ۳۲ سال و در اوایل انقلاب به ۵۴ سال و امروز به ۷۴ سال رسید و این در حالی است که استان گیلان نسبت به دیگر استانها در این زمینه جلوتر و طول متوسط عمر انسان به ۷۶ سال می رسد.

اختصاصی خبر راست/ لیلاپاکیزه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: در گذشته مشکلات ما بیماریهای واگیر دار بوده و اکنون با پیشرفت علم پزشکی عمر طولانی تر و به همان نسبت مشکلات دیگری چون قلبی عروقی تروما و سرطانها نیز بیشتر شده بر این اساس جامعه پزشکی نیز متناسب با ان ناچار به رشد و توسعه روزافزون می باشد.

وی با اشاره به تغییر در پزشکان کنونی گفت: شاید در گذسته یک پزشک به تنهایی چندین نوع بیماری را مداوا می کرد و امروز با پیشرفت علم هر پزشکی تنها در یک زمینه خاص تخصص دارد.

او گفت: شرایط امروز به گونه ای است که یک بیمار توسط پزشکان متعددی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

شاهرخ یوسف زاده چابک کنترل بیماریهای غیر واگیر رادهدف اصلی بشر عنوان کرد و افزود: ۷۳ درصد علت مرگ و میر بیماریهای غیر واگیر هستند لذا در صورت تحقق کنترل بیماریهای غیر واگیر، عمر انسان بیش از شرایط کنونی خواهد بود .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: در آینده با استفاده از میکرو سنسورها کوچک ترین تغییرات سلولی سرطان ها قابل تشخیص و درمان خواهد بود و در اینصورت طولانی شدن عمر انسانی تا ۱۵۰ سال دور از انتظار نیست.

وی با تاکید بر اهمیت پیشگیری تصریح کرد: درفاصله پیشگیری و کار مستقیم پزشک سرعت عمل و تشخیص در درمان است امروز کسی که دچار سکته قلبی شود اگر در کمتر از سه ساعت به یک مرکز درمانی منتقل شود مشکل وی قابل درمان خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: بیمارستان حشمت رتبه اول را در درمان به موقع بیماران قلبی دارد و سال گذشته. ۷۸۰ بیمار از طریق باز کردن عروق در این مرکزدرمان شد.

وی با تاکید بر اینکه تروما طی ده ۱۵ سال اخیر از رقم ۳۰ هزار به ۱۵ هزار در گیلان رسیده، افزود: کسب رتبه اول در گیلان نشان ازتفکر برنامه ریزی شده ای است که در گیلان شکل گرفته اما در کنار این فعالیت مدیریت شده افق دیگری پیش روی ماست .

دکتر یوسف زاده چابک با اشاره به اجرای طرح سیستم تروما در گیلان به صورت پایلوت خاطرنشان کرد: گیلان این طرح را به دولت پیشنهاد داد و با توجه به اینکه امسال نسبت به سال ۹۶ در شدت تلفات با افزایش روبرو بوده ایم اما طی شش ماه اخیر نسبت به مدت سال گذشته ۴۵ مرگ کمتر ازسال گذشته داشتیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اذعان داشت: در سال نودو شش ۶۰۰ مرگ در گیلان ناشی از حوادث جاده ای تلفات داشته ایم که امسال. این رقم به ۵۴۰ عدد رسیده و این در حالی است که آمار فوق از رقم متوسط کشوری کمتر است.

او گفت: در زمینه پیوند گروههای پزشکی متعددی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با هم همکاری دارند و ازسال گذشته آغاز پیوند کبد در استان را داشته ایم. دیروز هم یک پیوند کبد و کلیه ازیک مرگ مغزی داشته ایم .

وی با اشتره به پذیرش مردم گیلان در اهداء عضو بیمار مرگ مغزی تصریح کرد: سال گذشته با اکتساب رتبه اول جهشی در زمینه داوطلب شدن خانواده های بیماران مرگ مغزی داشتیم و اینها همان نشان از حرکت در مرزهای دانش است و خوشبختانه امروزپزشکان جوان ما با تکیه بر پیشینه ارزشمند کارهای بزرگی انجام دهند.

این کنگره به مدت سه روز در سالن همایش بیمارستان پارس در حال برگزاری است.


شماره خبر 36890 - 2018/11/14
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com