بدون دیدگاه
2018/09/22 - 9:35

طی نامه ای؛

پاسخ نوبخت به نامه زیباکلام درباره بحران زباله گیلان

نامه تقدیر نوبخت به زیباکلام درخصوص حساسیت‌های زیست محیطی

دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به نامه دکتر صادق زیباکلام درباره مشکل دفن زباله در شهر رشت و سایر نقاط کشور، به برخی اقدامات مهم دولت برای حل این مشکل اشاره کرد.

به گزارش خبر راست، دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به نامه دکتر صادق زیباکلام درباره مشکل دفن زباله در شهر رشت و سایر نقاط کشور، به برخی اقدامات مهم دولت برای حل این مشکل اشاره کرد.

متن نامه محمدباقر نوبخت بدین شرح است:

استاد گرامی جناب آقای دکتر زیباکلام،
با سلام و احترام
نامه حضرتعالی مبین نگرانی‌های زیست‌محیطی شما از طریق رسانه‌ها عزّ وصول بخشید.
ابتدا لازم می‌دانم از توجه و حساسیت جنابعالی نسبت به مسائل متنوع جامعه و صیانت از منافع مردم و پیشگیری از مضار عمومی تقدیس نمایم.

متاسفانه به رخداد زیان بخشی در مورد دفن زباله در رشت اشاره کردید که نه تنها ابعاد آن به جغرافیای گیلان و استان‌های شمالی محدود نمی شود بلکه هم اکنون یکی از چالش‌های خطیر کشوری است. از این رو در برنامه ششم توسعه به عنوان یکی از مسائل الویت‌دار برنامه مورد تاکید و حتی تقنین قرار گرفت و در لایحه بودجه٩٧ معادل دو میلیارد دلار برای اجرای طرح‌های مختلف پسماندها و بازیافت آنها پیش‌بینی شد که مجلس محترم در تبصره (۶) مبلغ هزار میلیارد تومان در یک سازوکار برای آن تأمین اعتبار نمود…

در جهت سرعت بخشی و برخورداری از فناوری‌های روزآمد، به مسولین اجرایی ذیربط ابلاغ شد تا از تجارب سرکار خانم دکتر شیرزادی و اقدام مؤثر ایشان در کرمانشاه استفاده نمایند.

مجددا با تکریم روحیه مردم دوستی جنابعالی تقاضا دارم تشریک مساعی در شناسایی مشکلات و اظهار نظر در حل آنها را استمرار بخشید.

ارادتمند شما،
محمد باقر نوبخت


شماره خبر 32457 - 2018/09/22
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com