بدون دیدگاه
2017/05/04 - 13:30

وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی خبر داد

برقراری مستمری جان باختگان معدن ازهفته جاری

برقراری مستمری جان باختگان معدن ازهفته جاری

به گزارش خبرراست، علی ربیعی ، درخصوص آخرین وضعیت رسیدگی به مستمری جان باختگان معدن و خانواده‌های کارگران معدن یورت آزادشهر گلستان گفت: با همکاری نعمت‌زاده – وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت سه کمیته فنی، انسانی و نوسازی معادن استان را طراحی کردیم. کمیته فنی قرار است روی علت یابی حادثه کار کند و گزارش […]

به گزارش خبرراست، علی ربیعی ، درخصوص آخرین وضعیت رسیدگی به مستمری جان باختگان معدن و خانواده‌های کارگران معدن یورت آزادشهر گلستان گفت: با همکاری نعمت‌زاده – وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت سه کمیته فنی، انسانی و نوسازی معادن استان را طراحی کردیم. کمیته فنی قرار است روی علت یابی حادثه کار کند و گزارش آن را منتشر می‌کند. بررسی‌های اولیه نشان می دهد که علت این حادثه تعویض باطری بوده است. تمام شواهد نیز این موضوع را نشان می‌دهد اما جوانب در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: کمیته انسانی مسائل حقوقی، بیمه‌ای و عقب ماندگی‌های کارگران را بررسی می‌کند. مستمری خانواده‌های جان باختگان نیز از همین هفته برقرار می‌شود. برای کاهش آلام این خانواده‌ها نیز کمک‌های اولیه صورت می‌گیرد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مسائل حقوقی تمام کارگران معدن استان به ویژه معدن یورت در همین کمیته انسانی پیگیری می‌شود ادامه داد: این معدن حداقل شش ماه تعطیل خواهد بود. روز شنبه نیز با آقای نعمت زاده جلسه‌ای خواهیم داشت تا درباره چگونگی پرداخت حقوق کارگران تصمیم گیری کنیم. من به همه و به ۲۷۰ کارگری که مستقیم در معدن کار می‌کردند اطمینان می‌دهم تا راه اندازی معدن یک روز هم حقوق آنها عقب نخواهد افتاد. این موضوع از طریق کارفرماها و بیمه بیکاری دنبال می‌شود.

به گفته ربیعی کمیته نوسازی معادن استان قرار است موضوع نوسازی تجهیزات را با هدف کاهش حوادث پیگیری کند.


شماره خبر 3065 - 2017/05/04
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com