بدون دیدگاه
2018/06/21 - 19:13

استاندار گیلان؛

معرفی هشت محور توسعه‌ گردشگری گیلان با معرفی بیش از ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری

در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گیلان، هشت محور توسعه گردشگری استان با بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی معرفی و مورد توجه شورای سیاست گذاری قرار گرفت.

در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گیلان، هشت محور توسعه گردشگری استان با بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی معرفی و مورد توجه شورای سیاست گذاری قرار گرفت. اختصاصی خبر راست، نخستین همایش سیاست گذاری گیلان و معرفی فرصت های سرمایه گذاری گردشگری استان در هشت محور توسعه گردشگری روستایی، توسعه تور های اکوتوریسمی، توسعه گردشگری ورزشی، […]

در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گیلان، هشت محور توسعه گردشگری استان با بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی معرفی و مورد توجه شورای سیاست گذاری قرار گرفت.

اختصاصی خبر راست، نخستین همایش سیاست گذاری گیلان و معرفی فرصت های سرمایه گذاری گردشگری استان در هشت محور توسعه گردشگری روستایی، توسعه تور های اکوتوریسمی، توسعه گردشگری ورزشی، توسعه گردشگری آبی، توسعه صنایع دستی هنرهای بومی، توسعه گردشگری تجاری، توسعه بازار برندینگ خدمات و توسعه توریسم الکترونیک عصر امروز در استانداری گیلان برگزار شد.

استاندار گیلان در این همایش با بیان اینکه طرح های سرمایه گذاری باید در استان واقعی باشد اظهار کرد: باید با فراهم کردن مقدمات سرمایه گذاری، طرح ها به صورت کامل به سرمایه گذار معرفی شود.

مصطفی سالاری با تاکید بر اینکه در همایش سرمایه گذاری نیازمند کار عملیاتی و اجرایی هستیم اذعان داشت: اگر در استان ۲۰ طرح سرمایه گذاری داریم برای سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در طرح ها را دارند لازم است پروژه ها قبلاً به آنها اعلام شود.

وی با تاکید بر فرصت کوتاه باقی مانده تا زمان اجرای همایش تصریح کرد: باید دو تا سه مشاور مطرح برای این همایش انتخاب شود که بتواند در اندازه مشاور باشد و محورهای توسعه را به کمیته سیاستگذاری معرفی کند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم معرفی و توجیه اقتصادی مالی پروژه ها گفت: اگر پروژه ها طرح های سرمایه گذاری را با پیوست اقتصادی و مالی معرفی نکنیم سرمایه گذار را فراری می دهیم.

حسن خسته بند با تاکید بر لزوم تدوین شناسنامه برای طرح های سرمایه گذاری برای احساس امنیت کردن سرمایه گذار یادآور شد: نباید صرفا سرمایه گذار را به استان دعوت کنیم و بعد منتظر باشیم برای طرح های سرمایه گذاری توجیه اقتصادی و مالی بیاوریم.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز در این همایش با اشاره به فرصت ها در گیلان و لزوم استفاده خردمندانه از این فرصت ها توسط مدیران اظهار کرد: باید از کسانی که در کشور سرمایه گذاری می کنند به استان دعوت و مدل های با قابلیت سرمایه گذاری توسط یک کارشناس خبره در دستور کار قرار بگیرد.

رضا مسرور با اشاره به نقش تالاب ها در ایجاد فرصت سرمایه گذاری در گیلان افزود: باید ۱۰ سرمایه گذار در بخش اکوتوریسم را به گیلان دعوت کرد و ظرفیت های گردشگری تالاب را به آنها معرفی کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه های سرمایه گذاری باید طرح قابل سرمایه گذاری به صورت کامل و قبل از همایش معرفی شود خاطرنشان کرد: تمام فرصت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری باید بسیار کوتاه و خلاصه به سرمایه گذار معرفی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان هم با اشاره به راه اندازی کمیته های حقوقی اظهار کرد: فرصت های سرمایه گذاری خارجی نیازمند فعال شدن کمیته های خارجی است.

رضا علیزاده با بیان اینکه در توسعه استان کشاورزی و گردشگری می تواند صنعت توریسم را فعال کند افزود: صنایع بزرگی در گیلان وجود دارد معدنی تواند در صنعت توریسم نقش داشته باشد.

وی با بیان اینکه طرح های سرمایه گذاری باید توجیه اقتصادی داشته باشند گفت: توجیه طرح های فیزیکی سرمایه گذاری از جمله بوم‌گردی باید در حوزه عملیاتی و تورگردانی مشخص شود.

رئیس دانشگاه گیلان نیز در این همایش با تاکید بر اینکه نباید در سرمایه گذاری خارجی تنها به معرفی پرداخت اظهار کرد: ظرفیت دانشگاه ها در حوزه گردشگری بسیار زیاد است و ضرورت دارد از این نوع ظرفیت ها بیشتر استفاده شود.

احمد رضی با اشاره به ظرفیت های نیروی انسانی متخصص قشر اساتید در حوزه گردشگری گفت: بسیاری از دانشگاهیان و فرهیختگان علوم و تحقیقات دانشگاهی گیلان در حوزه فن بازار حوزه گردشگری مهارت و تجربه دارند و می توانند بسیار کمک کننده و تسهیل گر سرمایه گذاری خارجی باشند.

در این همایش همچنین تجهیز و احداث اقامتگاه های بوم گردی برای اقامت و پذیرایی گردشگران، حمایت از احداث هتل ها و مجتمع های گردشگری با استاندارد بین المللی، توسعه گردشگری فرهنگی و تاریخی، برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه فصلی و دائمی ملی و بین المللی، احداث دهکده‌های طبیعت گردی، احداث دهکده های سلامت هتل ها و کلینیک های درمانی، احداث مارینا پارک ها و همچنین اسکله های تفریحی کوچک مقیاس برای ماهیگیری تفریحی، راه اندازی شهر شب شب های روشن و ۲۴ ساعته کردن بازار های خدماتی و تفریحی شبانه و همچنین ۲۴ موضوع دیگر مورد توجه و پیشنهاد اعضای شورای سیاست گذاری استان گیلان قرار گرفت.

گفتنی است پس از استخراج فرصت های سرمایه گذاری در شورای سیاستگذاری گیلان، ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری در سطح استان شناسایی شده است.

همچنین در این همایش، نحوه ورود سرمایه‌گذاران و چگونگی سرمایه گذاری در بخش های مختلف استان مورد بررسی قرار گرفت.


شماره خبر 25242 - 2018/06/21
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com