بدون دیدگاه
2017/04/25 - 11:40

شهردار سابق منطقه 5 رشت:

تا زمانی که نگاه ها بدبینانه بوده و دید اقتصادی وجود نداشته باشد، هیچ سرمایه گذاری ورود نخواهد کرد/ معتقدم تمام مدیران ارشد هر دستگاه می بایست اقتصادی باشند

حامد عبداللهی ، فعال اقتصادی ، با حضور در چهارمین جلسه پرسش و پاسخ شورای راهبردی ائتلاف «رشت من» از دغدغه ها، برنامه و اهداف خود سخن گفت.

به گزارش خبر راست، حامد عبداللهی ، فعال اقتصادی و شهردار سابق منطقه ۵ رشت ، با حضور در چهارمین جلسه پرسش و پاسخ شورای راهبردی ائتلاف «رشت من» از دغدغه ها، برنامه و اهداف خود سخن گفت.حامد عبداللهی با بیان فعالیت های اقتصادی و سوابق مدیریتی خود در شهرداری رشت، اظهار داشت: علاوه بر دغدغه […]

به گزارش خبر راست، حامد عبداللهی ، فعال اقتصادی و شهردار سابق منطقه ۵ رشت ، با حضور در چهارمین جلسه پرسش و پاسخ شورای راهبردی ائتلاف «رشت من» از دغدغه ها، برنامه و اهداف خود سخن گفت.حامد عبداللهی با بیان فعالیت های اقتصادی و سوابق مدیریتی خود در شهرداری رشت، اظهار داشت: علاوه بر دغدغه مند بودن به عنوان یک شهروند، به عنوان کارمند شهرداری دغدغه بیشتری نسبت به سایرین داشتم. به دلیل اینکه بعد از گذشت ۴ دوره از عمر شورا، افرادی روی کار آمدند که از بدنه شهرداری نبوده و کارکردشان مرتبط با مسائل شهری نبود.

وی در ادامه گفت: احساس می کنم چون یک فرد اجرایی و از بدنه شهرداری هستم و از مشکلات، موانع و راهکارها آگاهی دارم، می توانم در این عرصه موفق باشم.

حامد عبداللهی با مهم خواندن کار تیمی توضیح داد: اگر بهترین برنامه ها و طرح ها را داشته باشیم، بدون داشتن یک تیم همراه، در اجرای بسیاری از برنامه ها موفق نخواهیم شد.

شهردار سابق منطقه ۵ با بیان اینکه برنامه هایی در حوزه خدمات شهر و عمران دارد، افزود: زمینه فعالیت من در همین حوزه ها بوده است و اگر در زمینه ای تخصص لازم را نداشته باشیم ورود نمی کنیم و در سایر زمینه ها باید از NGO ها، شرکت ها، نهادها و افراد فعال و کارشناس در حوزه های مختلف یاری بگیریم.

با بیان اینکه در مدت ۴ سال نمی توانیم تمام مشکلات را حل کنیم و از سویی در آمد شهردای نیز جوابگوی بسیاری از پروژه ها و برنامه ها نیست خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت های موجود تنها می توانیم دو یا سه پروژه در هرمنطقه تعریف و با حل مشکلات و نقاط کور در آن مناطق و بازگشایی معابر و همچنین اجرای چند برنامه، برای شهرداری درآمد پایدار ایجاد کنیم.

وی اقتصاد در مدیریت شهری را مهم خواند و افزود: معتقدم تمام مدیران ارشد هر دستگاه می بایست اقتصادی باشند چرا که این افراد ارزش منابع مالی را می دانند و قادرند بهتر برنامه ریزی کنند.
عبداللهی در خصوص سرمایه گذار و جذب گردشگر اظهار داشت: به دلیل شرایط و ضوابط حاکم بر شورای عالی سرمایه گذاری، فضا در سمت و سویی نیست که سرمایه گذار را جذب کند. تا زمانیکه نگاه ها بدبینانه بوده و دید اقتصادی وجود نداشته باشد، هیچ سرمایه گذاری ورود نخواهد کرد.

موضوع زرجوب و گوهر رود مسئله دیگری بود که حامد عبداللهی مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد: پس از پیگیری های بسیار، اعتباری در این راستا اختصاص یافت اما به دلیل اینکه حل این مشکل به چهار سازمان آب منطقه ای، آب و فاضلاب و شهرداری سپرده شد، بدلیل عدم تعاملات درست ، حل این مشکل بی نتیجه ماند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد زمین های منطقه پنج رشت نسقی هستند، گفت: در زمان تصدی مدیریت شهرداری منطقه پنج، به دلیل افت درآمدهای این منطقه، از مسئولین بالا دست خواسته شد که نسبت به حل این مشکل اهتمام ورزند اما متأسفانه هیج میل و رغبتی به این موضوع نشان داده نشد و بنده به عنوان یک مجری فقط می توانستم موضوع را به مدیران بالادست و اعضای شورا انتقال دهم. با این حال این مشکل با ورود و اهتمام وزارت کشور، اداره ثبت، اداره بازرسی و دادگستری قابل حل است.

عبداللهی در پایان در خصوص مشکلات پسماند اظهار داشت: در این حوزه از توان، تخصص و تجربه NGO ها و افراد متخصص بهره خواهد جست.

 

گیل خبر


شماره خبر 2456 - 2017/04/25
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com