بدون دیدگاه
2017/04/22 - 9:42

ظرف 2 ساعت:

۴٫۵ تن زباله از حاشیه استیل آستارا جمع آوری شد

4.5 تن زباله از حاشیه استیل آستارا جمع آوری شد

به گزارش خبر راست، «محمدرضا روشنی»، در مراسم اختتامیه پاکسازی دریاچه استیل عباس آباد که به مناسبت روز «زمین پاک» برگزار شد، طی سخنانی کوتاه اظهار کرد: در این مراسم ۲۳۰ نفر از حامیان و دوستداران محیط زیست عضو گروه ها و تشکل های مردم نهاد استان گیلان و شهرستان آستارا نیز حضور داشتند. وی اضافه […]

به گزارش خبر راست، «محمدرضا روشنی»، در مراسم اختتامیه پاکسازی دریاچه استیل عباس آباد که به مناسبت روز «زمین پاک» برگزار شد، طی سخنانی کوتاه اظهار کرد: در این مراسم ۲۳۰ نفر از حامیان و دوستداران محیط زیست عضو گروه ها و تشکل های مردم نهاد استان گیلان و شهرستان آستارا نیز حضور داشتند.

وی اضافه کرد: در مدت زمان پاکسازی حاشیه استیل آستارا که حدود ۲ ساعت به طول انجامید نیز بالغ بر ۴٫۵ تن زباله از ۵ کیلومتر حاشیه این تالاب زیبا جمع آوری گردید.

روشنی وسعت تالاب استیل را ۱۳۸ هکتار برشمرد و توضیح داد: این تالاب در بخش جلگه‌ای غرب استان گیلان واقع شده است و در گویش محلی آستارا به آن «هستل» می‌گویند.

وی اضافه کرد: از ویژگی‌های اکوتوریستی منحصر به فرد این تالاب که در سال ۱۳۸۴ به عنوان یکی از پنج منطقه مهم نمونه گردشگری گیلان شناخته شده، می‌توان به واقع شدن در میان کوهپایه، شالیزار و جنگل و وجود درختان زیبای «توسکا» که ریشه آنها در آب شناور است، اشاره کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرزی بندر آستارا در پایان خاطر نشان کرد: این تالاب، زیستگاه انواع حیوانات از قبیل «نوتریا» نوعی موش جونده و ماهیانی مانند کپور و اردک ماهی، محل زاد و ولد انواع پرندگان بومی و تحت حفاظت که از مناطق سردسیر و به خصوص اروپای مرکزی به این منطقه خوش آب و هوا مهاجرت می‌کنند، است.

قرائت شعر و برگزاری مسابقه نقاشی در بین کودکان نیز از دیگر برنامه های این مراسم بود که به آثار برگزیده هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.


شماره خبر 2252 - 2017/04/22
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com