بدون دیدگاه
2017/04/22 - 9:22

امام جمعه موقت رشت:

تمکین به نظر شورای نگهبان، اصل نخست قانون مداری است

امام جمعه موقت رشت : همگان باید به نظر شورای نگهبان تمکین کنند

به گزارش خبر راست، حجت الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با بیان اینکه تقوا عامل نزدیکی انسان به خداوند متعال است، اظهار کرد: انسان با تقوا از وسوسه های شیطان در امان است و گناه نمی کند. وی با اشاره به فرا رسیدن مبعث رسول گرامی اسلام(ص)، افزود: مبعث یکی از […]

به گزارش خبر راست، حجت الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با بیان اینکه تقوا عامل نزدیکی انسان به خداوند متعال است، اظهار کرد: انسان با تقوا از وسوسه های شیطان در امان است و گناه نمی کند.

وی با اشاره به فرا رسیدن مبعث رسول گرامی اسلام(ص)، افزود: مبعث یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است و دین مبین اسلام به برکت بعثت پیامبر(ص) ماندگار شده است و امروز در تمام دنیا اسلام را با نام پیامبر(ص) می شناسند. فراگیری اسلام در دنیا به وسیله حکومت امام زمان(عج) اتفاق خواهد افتاد.

امام جمعه موقت رشت یکی از عوامل ماندگاری اسلام را فطری بودن آن دانست و عنوان کرد: مسلمان واقعی باید از روی عشق و علاقه و با تمام وجود عبادت کند و به نماز عشق بورزد. هیچ دینی به اندازه اسلام طرفدار علم و دانش نیست که یکی دیگر از عوامل ماندگاری و جهانی شدن اسلام محسوب می شود. پیامبر(ص) با وجود آزار و اذیت از سوی دشمنان هرگز کسی را نفرین نکرد.

این کارشناس دینی با بیان اینکه در هدایت جوانان نباید سخت گیری کرد، متذکر شد: یکی دیگر از دلایل فراگیری اسلام سهل بودن آن است. در دین مبین اسلام به مساوات و دستگیری از محرومان نیز توجه شده است.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب زیست محیطی در منطقه سراوان رشت، خاطرنشان کرد: مسئولان باید فکری برای ساماندهی این منطقه کنند، زیرا شیرابه های حاصل از انباشت زباله ها وارد آب و خاک می شود که در نهایت دریا را آلوده می کند.

وی خواستار رسیدگی شورای نگهبان به وضعیت ثبت نام کاندیدای ریاست جمهوری شد و گفت: در این دوره بیش از یک هزار و ۶۰۰ نفر ثبت نام کردند که نیازمند ساماندهی است. شورای نگهبان یکی از یادگاران با ارزش و مهم امام راحل است و همگان به خصوص رد صلاحیت شدگان باید به نظر شورای نگهبان تمکین کنند، زیرا تمکین به نظر شورای نگهبان، اصل نخست قانون مداری است.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه مردم باید اصلح ترین فرد را برای اداره امور کشور انتخاب کنند، یادآور شد: هرکس بخواهد از خط قرمز انقلاب و رهبری عبور کند، مردم از او عبور خواهند کرد.

وی تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل را یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: سلحشوران و غیور مردان سپاه پاسداران در سال های دفاع مقدس و نیز در سال های سازندگی در کنار مردم بوده اند و امروز نیز این لشکر مردمی در کنار ملت در مقابل هرگونه تعرض به ایران خواهند ایستاد.


شماره خبر 2244 - 2017/04/22
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com