بدون دیدگاه
2018/02/28 - 10:35

رئیس پلیس راهور رشت مطرح کرد:

ترافیک یک محصول جمعی است/کاهش۸درصدی تعداد فوتی ناشی از تصادفات در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل /بیشترین مبلغ تخلف مربوط رانندگی درحین مستی است

پلیس راهنمایى و رانندگى و امور حمل و نقل یکى از پلیس‌های پیش‌بینى شده در سازمان نیروى انتظامى است که وظایف و مأموریت‌هاى به لحاظ قانونی برعهده دارد. رئیس پلیس راهور رشت

پلیس راهنمایى و رانندگى و امور حمل و نقل یکى از پلیس‌های پیش‌بینى شده در سازمان نیروى انتظامى است که وظایف و مأموریت‌هاى به لحاظ قانونی برعهده دارد. اختصاصی خبر راست/ سرهنگ فرشید رمضانی رئیس راهنمایی رانندگی رشت در گفت و گو با خبر راست در تشریح وظایف و فعالیت های این حوزه اذعان داشت: […]

پلیس راهنمایى و رانندگى و امور حمل و نقل یکى از پلیس‌های پیش‌بینى شده در سازمان نیروى انتظامى است که وظایف و مأموریت‌هاى به لحاظ قانونی برعهده دارد.

اختصاصی خبر راست/ سرهنگ فرشید رمضانی رئیس راهنمایی رانندگی رشت در گفت و گو با خبر راست در تشریح وظایف و فعالیت های این حوزه اذعان داشت: برابر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پلیس راهور علاوه برمسئولیت کنترل و انضباط بخشی به ترافیک در راستای اجرای دقیق قوانین جاری راهنمایی و رانندگی ، وظیفه رسیدگی به تخلفات رانندگی را برعهده دارد.

وی افزود: برنامه‌ریزى و هدایت فعالیت‌هاى راهنمایى و رانندگى به منظور تأمین نظم عبور و مرور، اجراى مقررات راهنمایى و رانندگى و حمل و نقل، امور توزین و حفظ حریم راهها در سطح کشور با توجه به مقررات داخلى و بین‌المللی هدایت تخصصى واحدهاى تابعه نیرو در زمینه امور راهنمایى و رانندگى و حمل و نقل،تدوین رویه‌ها، صدور دستورالعمل‌ها درکلیه زمینه‌هاى مرتبط با راهنمایى و رانندگى و امور حمل و نقل از قبیل تسهیل عبور و مرور، رسیدگى به تصادفات، آزمایش رانندگی، صدور پروانه‌ها، صدور گواهینامه بین‌المللى و پلاک ترانزیت، تبدیل گواهینامه‌هاى خارجى به ایرانی، معاینه وسایط نقلیه، شماره‌گذاری، اخذ جرایم و اجرائیات، توزین، حفظ حریم راهها، مهندسى ترافیک، علائم راهنمایى و رانندگى و تجهیزات تخصصى و ملزومات مورد نیاز و ابلاغ آنها به واحدهاى مربوطه و نظارت بر حسن اجراى آنها و …..از اهم وظایف پلیس راهنمایی و رانندگی است.

فرشید رمضانی در خصوص علت راه اندازی مرکز کنترل ترافیک در شهر رشت تصریح کرد: پلیس راهور استان با اگاهی از ضرورت فعالیت دوربین ثبت تخلفات در سطح شهر کاملا به این امر واقف است که چشمهای کنترل کننده تخلفات باید با کمترین ضریب خطا در شهر فعالیت کنند.

وی از کاهش۸درصدی تعداد فوتی ناشی از تصادفات در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و اذعان داشت: تعداد متوفیان ناشی از تصادفات در شهر رشت در سال نودو پنج ۳۷ نفر ودر سال نود و شش ۲۷ نفر بوده است.

پلیس راهنمایی رانندگی شهرستان رشت با تاکید بر برگزاری جلسات مکرر پلیس راهور گیلان با شهردار رشت در راستای نصب دوربین گفت: اکنون در ۷ نقطه شهر به صورت ازمایشی دوربین نصب و فعال می باشد، البته پیش بینی پلیس راهور نصب دوربین در ۵۰ نقطه سطح شهر است که با تعداد فعلی دوربین های نصب شده در سطح شهر بسیار فاصله دارد که با تکمیل دوربین ها امید است نتیجه مطلوب در کوتاهترین زمان ممکن محقق گردد.

وی با تاکید بر تفاوت تخلفات رانندگی در معابر شهری با سایر معابر تصریح کرد: آنچه که در معابر شهری ترافیک را به سکته مبتلا میکند تخلفات ساکن و بی توجهی به حرکت بین خطوط و تجاوز به گذرگاه عابر پیاده توسط رانندگان است،لذا با نصب دوربین های کنترل کننده تخلفات و یا همان تخلف نگار قابل کنترل است.

رمضانی با اشاره به اهمیت خطر آفرینی هر تخلف راهنمایی و رانندگی یاد آور شد : با توجه به نوع خطرات راهنمایی و رانندگی که ناشی از تخلف از مقررات ممکن جان انسانها را به مخاطره بیندازد، مبالغ معینی به عنوان جریمه برای راننده متخلف تعیین و تعریف شده،به عنوان مثال بیشترین مبلغ تخلف رانندگی درحین مستی یا همان شرب مخمر است که به مبلغ ۴ میلیون ریال می باشد.

پلیس راهور رشت از کاهش تعداد تصادفات از ابتدای سال ۹۶ تاکنون به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: کاهش تعداد تصادفات در کاهش تلفات ناشی از حوادث نقش مستقیم دارد، بنابراین کاهش حتی یک فوتی نسبت به سال قبل موفقیت بزرگی را برای ما به ارمغان خواهد داشت.

وی در خصوص نقش پلیس در کاهش معضل ترافیک اذعان داشت: ترافیک یک محصول جمعی است،بنابراین نمیتوان به صورت فرد به آن نگاه کرد پلیس راهور در نوک پیکان این کنترل، نگاه معضل گونه به ترافیک ندارد، اما هرگاه احساس شود ترافیک به یک معضل تبدیل شده از همه اهرمهای موجود و توان قانونی و قضایی خود با بهره گیری از همه سازمانهای درگیر با ترافیک به موضوع رسیدگی نماید.

فرشید رمضانی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی کنترل و کاهش ترافیک خاطرنشان کرد: پلیس راهور مرکز استان در راستای ارتقای فرهنگ اهتمام ویژه ای به آموزش فرهنگ ترافیک در مدارس آموزش و پرورش در کلیه مقاطع از ابتدایی تا متوسطه داشته است.

پلیس راهور رشت از برگزاری کارگاه اموزش قوانین راهنمایی و رانندگی دراکثر ادارات استان خبر داد و گفت: در این کارگاهها با بهره گیری از کارشناسان عالی تصادفات ضمن روایت فیلم و نمایش عکس سعی در نهادینه فرهنگ رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و کاهش حوادث و اتفاقات ناگوار ناشی از تصادفات شده است.

وی در ادامه در خصوص برنامههای پلیس در آستانه سال افزود: با ابلاغ امیریه فرماندهی نیروی انتظامی استان و تدابیر رئیس پلیس استان قطعا در ابتدای شروع طرح نوروزی برنامه هایی چون تسهیل در عبور و مرور، کاهش حوادث رانندگی ، کنترل بدون اغماض تصادفات رانندگی، فراهم سازی تسهیلات لازم برای مسافرین نوروزی ، ارائه بسته اموزشی برای مسافرین نوروزی و اجرای آماده باش طرح نوروزی در کنار دیگر مجموعه فعالیتهای خود خواهند داشت.


شماره خبر 18796 - 2018/02/28
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com