بدون دیدگاه
2018/02/14 - 23:18

جشنواره تجلیل از مدیران خلاق و نوآور استان در رشت برگزار شد

عصر امروز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه برای اولین بار به همت مرکز آموزش بازرگانی گیلان و سازمان صنعت معدن و تجارت و جمعی دستگاههای اجرایی استان و جمعی از صاحبان صنعت استان جشنواره تجلیل از مدیران خلاق و نوآور استان گیلان

عصر امروز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه برای اولین بار به همت مرکز آموزش بازرگانی گیلان و سازمان صنعت معدن و تجارت و جمعی دستگاههای اجرایی استان و جمعی از صاحبان صنعت استان جشنواره تجلیل از مدیران خلاق و نوآور استان گیلان در سالن همایش های بانک کشاورزی برگزار شد. به گزارش خبرراست؛ دکتر قلیچی […]

عصر امروز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه برای اولین بار به همت مرکز آموزش بازرگانی گیلان و سازمان صنعت معدن و تجارت و جمعی دستگاههای اجرایی استان و جمعی از صاحبان صنعت استان جشنواره تجلیل از مدیران خلاق و نوآور استان گیلان در سالن همایش های بانک کشاورزی برگزار شد.

به گزارش خبرراست؛ دکتر قلیچی دبیر جشنواره تجلیل از مدیران خلاق و نوآور استان در سخنانی اذعان داشت: شایسته است تا دست تک تک مدیران خلاق استان را بوسید.

رئیس مرکز آموزش بازرگانی گیلان حدود بیست و پنج ماه حدود ۵۰ هزار ساعت اموزش های تخصصی صادرات در پیش گرفته شد.

وی افزود: در چند ماه اخیر مجموعه مرکز اموزش بازرگانی گیلان.توانست مجموعه کارگزاری های منطقه شمال را از ان خود نماید.

قلیچی رتبه گیلان در معرفی مدیران خلاق را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت:
در اوایل سال به دلیل ضعف بانک اطلاعاتی مدیران کشور تنها کاری که توانستیم انجام دهیم شناسایی مدیران در راستای قوی کردن بانک اطلاعاتی مدیران استان گام بود.

مدیر مرکز آموزش بازرگانی گیلان خاطرنشان کرد: در ابتدای سال با کمک ۱۲ دستگاه اجرایی و تشکیل کارگروه های مختلف کار خود را اغاز کردیم.

ضرورت شناسایی و انتخاب مدیران خلاق و نوآور در سطح بین الملل

دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان نیز در این مراسم اذعان داشت: اثار تمدن ها از خلاقیت شکل میگیرد ما خلاقیت را از پدران خود به ارث برده ایم و این امر سبب شد تا ازیک بشر شکارگر که سالی ۳۴ میلیون مترمربع زمین نیازداشت را غذای یک سال خود را تهیه کند زمینه طوری فراهم شد فرزندان بشر اغازین که در زمینی ناچیز با کشف چندین بذر توانست انواع قوت و غذا را کشف و تولید نماید.

وی در تعریف نخبگی تصریح کرد: در بنیاد نخبگان استان اثر گذاری نهایت ترین درجه یک نخبه است. در نخبگی فرض براین است که نخبگان جامعه ای کوچک و تاثیر گذار هستند.

وی افزود: ۱۸ هزار بیکار در ایران عدد کوچکی نیست اما بیکاری نه فقط به معنی عدم ایجاد شغل نیست و نباید به این اعداد و ارقام اکتفا کرد

دکتر اصفهانی خاطرنشان کرد: در رابطه با مستند سازی این برنامه ها شایسته است تا انشاءالله در سال بعد برنامه را با نگاه به گذشته به انتخاب نخبگان بپردازیم.

وی افزود: انتخاب افراد خلاق و نواور کل موجودی استان نیست امثال این مدیران در استان کم نیست امید است با برگزاری این رویداد موردهای قابل مثال با مقیاس های بین المللی داشته باشیم.

دکتر اصفهانی با اشاره به عدم ارتباط مستقیم نخبگی با جوانان گفت: بنیاد نخبگان سازمانی جوان با کمتر از ده سال در کشور و کمتز ۶ سال در گیلان در حال فعالیت است.

فعالیت ۲۸ درصدی شاغلین استان در بخش کشاورزی

مدیر کل جهاد کشاورزی در جشنواره تجلیل از مدیران خلاق و نواور گیلان هم. گفت: در کنار همه همایش ها امسال این برنامه دومین برنامه ای است که نگاهی به تولید کنندگان و کارافرینان و مدیران خلاق در حوزه. های صنعت گردشگری و…. دارد. تشویق افراد به عنوان کارافرین و تولید کنندبرتر خود بدعت نو است که تاکنون داشته ایم.

علیرضا شعبان نژاد تصریح کرد: ما در حوزه کشاورزی
۴۳۰ هکتار زمین باغی با ۳۳۰ هزار بهره بردار داریم و ۲۸ درصد شاغلین استان در حوزه کشاورزی فعالند و این درحالی است که ۱۸ درصد درامدها نصیب بخش کشاورزی می شود و این امار حکایت از شرایط سخت بخش کشاورزی است.

وی ، زمین سرمایه نیروی انسانی و دانش را از عوامل تولید خواند و گفت: .همه این عوامل دست به دست هم می دهند و خروجی این عوامل شاید بسیار متفاوت و دور از انتظار باشد.

به گزارش خبر راست او گفت: انچه که یک واحد را به لحاظ تولید از دیگر واحدها متمایز می کند خلاقیت و نواور بودن مدیران است.

علیرضا شعبان نژاد خاطرنشان کرد: انتخاب مدیران یک پروسه دولتی دارد، شایسته بود تا مدیران خلاق خود شان بیایند نحوه نخبه شدن خود را اعلام کنند.

وی در پایان تصریح کرد : شایسته است تا با تعریف مجموعه. و تدوین اثری در قالب فیلم، مستند به بیان موفقیت های مدیران خلاق پرداخت.

هدف ارزیابی مدیران ایجاد شغل و کار است

مدیر عامل مرکز اموزش بازرگانی کشور نیز هدف ارزیابی ها را ایجاد شغل و کار دانست و گفت: داشتن ایده و خلاقیت و اجرای ان و گسترده کردن فضای کار و فعالیت باعث میشود تا شاهد شکوفایی هرچه بهتر کشور در عرصه های تولید و اشتعال. باشیم.

مدیرعامل مرکز اموزش بازرگانی کشور، تصریح کرد: بخش های عمده ای که امروز بدان می پردازیم ارتقا شایستگی های نیروی انسانی است که به دنبال ان اموزش های مهارتی مطرح می شود که این موضوع از سال ۱۹۹۶ تاکنون در جریان است.

وی افزود: در سالهای اخیر کشورهای ایران عربستان امارات بحرین قطر کویت و برخی از کشورهای شمال افریقا عضو مجمع جهانی مدیریت خلاق شدند که مرکز ان در انگلستان است که برای مدیران و سازمانهای خلاق دوره های تخصصی برگزار می کنند.

در پایان این مراسم از ۴۱ مدیر خلاق و نواور در عرصه تولید و صنعت تقدیر شد.

 

 

 


شماره خبر 17793 - 2018/02/14
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com