بدون دیدگاه
2018/01/30 - 17:58

در اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر مطرح شد

انصاری:هنر ملجا انسان است/نصرتی:نگاه فرهنگی ایثار و شهادت در شهر رشت همواره پیشتاز بوده و هست

صبح امروز سه شنبه دهم بهمن اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر شهر رشت در سالن خاتم الانبیا شهر رشت برگزار شد.

صبح امروز سه شنبه دهم بهمن اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر شهر رشت در سالن خاتم الانبیا شهر رشت برگزار شد. اختصاصی خبر راست/ صبح امروز با حضور انصاری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری رشت، فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،دکتر نصرتی شهردار رشت، سید امیر حسین علوی رئیس شورای اسلامی فرهام زاهدرئیس کمیسیون […]

صبح امروز سه شنبه دهم بهمن اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر شهر رشت در سالن خاتم الانبیا شهر رشت برگزار شد.

اختصاصی خبر راست/ صبح امروز با حضور انصاری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری رشت، فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،دکتر نصرتی شهردار رشت، سید امیر حسین علوی رئیس شورای اسلامی فرهام زاهدرئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت،فاطمه شیرزادرئیس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی شهر رشت، علیرضا حسنی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر شهر رشت در سالن خاتم الانبیا شهر رشت برگزار شد.

هنر ملجا انسان است

انصاری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری رشت، با قدردانی از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادمیان در این دنیای خاکی به دو فعالیت جهان ارایی یا جهان داری مشغول هستند اما هنرمندان پیشه مقدس جهان ارایی را انتخاب و بدان مشغول هستند.

وی هنر را ملجا انسان دانست و تصریح کرد: . و همراه بودن این جشنواره با فجر ، مفاهیم عمیقی را در خود دارد .در واقع ارمانها و اهداف انقلاب اسلامی زیبا و منشا هنر هم زیباست امید است که ظرف ارزشمند هنر مظروف و محتوای ارزشمند انقلاب را در خود بگنجاند و این در گرانبها را به جوانان و نسل اتی این مرز و بوم برساند.

شهرت رشت به فرهنگ و هنر

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این مراسم با تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره فجر رشت اظهار کرد: بنده فرصت حضور در جشنواره فجر رشت را نداشتم اما معاون هنری ارشاد گیلان به نیابت در تمامی برنامه ها حضور پیدا کردند.

فیروز فاضلی افزود: جشنواره فجر رشت سومین دوره برگزاری اش را طی می کند و باید مطلوبش را مشخص کنیم.

وی با بیان اینکه در تحلیل هر موضوعی باید به چند مساله پاسخ داده شود تصریح کرد: دامنه گستره این جشنواره مشخص است و مباحث مختلفی از جمله اجراهای هنری، محفل انس با قرآن، شعر و… را در آن مشاهده کردیم.

فاضلی با اذعان به اینکه فرهنگ یک کلیت است گفت: تکه برداری از فرهنگ و محدود کردن دامنه برخی مباحث عاملیت را پاسخگو نیست و هر گاه توانستیم نیازهای یک جامعه اسلامی را به لحاظ فرهنگی هنری مهیا کنیم در آن جامعه گفتمان ایجاد کرده ایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه هر اندازه هنر به صورت دستوری انجام شود راه به چاره ای نمی برد.

وی افزود: انسانها هنر را برای خودشان می خواهند و تا زمانی که هنر مرومی نباشد به نتایج خوبی نخواهد رسید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: باید دو گروه در هر عرصه فرهنگی هنری باشند و یکی از آنها هنرمند و دیگری مخاطبان است.

به گزارش خبر راست،وی افزود: در توسعه پایدار شهرستان رشت نیازمند همراهی دستگاه ها در راستای جذب مخاطب هستیم و در حال حاضر کار هنری مبتنی بر گفتمان انقلاب در حال اجرا است .

وی گفتمان انقلاب را استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی دانست و‌گفت: همه باید سعی کنیم مخاطبان حضور داشته باشند و امروزه مسیر مشخص شده و همه منتظر برگزاری این جشنواره در ایام الله دهه فجر باشد و هر کسی در این مسیر بیاید باید پاسخگوی این مطالبه عمومی شود.

دکتر نصرتی ضمن اظهار خرسندی از حضور خود درسومین جشنواره فرهنگی هنری فجر اذعان داشت: این نگاه اجتماعی به مناسبت دهه فجر است شهرداریها در ابتدا به عنوان نهاد خدماتی وارد عرصه کار شدند و به مرور از صرف خدمات دهی به شهروندان عبور و به یک نهاد اجتماعی تبدیل شد .

 

وی افزود: با روی کار امدن شوراها و تفویض اختیار نگاه فرهنگی به شهر از سوی مدیریت شهرداری در شهرها نیز تعریف شد

دکتر نصرتی اذعان داشت: فرهنگ با نگاههای متفاوت و تنوع در عرصه های گوناگون بروز و ظهور می کند. نگاه فرهنگی ایثار و شهادت در شهر رشت همواره پیشتاز بوده و هست .

وی با تاکید بر راه اندازی اتاق شکوفایی با زیر مجموعه ۶ کارگروه تصریح کرد: یکی از این کارگروهها، کارگروه فرهنگ و هنر است ، لذا اگر ما به دنبال فرهنگسراها و خانه های فرهنگی در شهر هستیم در حقیقت به دنبال تحقق جایگاه حقوق شهروندی می باشیم .

شهردار رشت، با اشاره به ضرورت بیان جایگاه حقوق شهروندی از اصحاب هنر خاطرنشان کرد: مقوله فرهنگ از نگاه دهه فجر برای شهرداریها و اعصای شورا یک اصل و اساس است ،بنابراین برای تحقق حقوق شهروندی و کنارهم خوب زندگی کردن برای شهری که از یک نماد فرهنگی کامل و شایسته برخوردار می باشد، دست یافتنی است.


شماره خبر 16439 - 2018/01/30
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com