بدون دیدگاه
2017/04/13 - 11:58

با حضور مسئولان

رونمایی از نخستین فرش دستباف با طرح گیلان

رونمایی از نخستین فرش دستباف با طرح گیلان

به گزارش خبرراست،  نخستین فرش دستباف با طرح گیلان امروز در لاهیجان رونمایی شد. این فرش تمام ابریشم را بانوی هنرمند اهل لاهیجان در مدت ۳ سال بافته است. وی نخستین فرش دستبافت با طرح گیلان را در ابعاد۲ در ۳ متر و با طرح گیاهان بومی  گیلان همانند تمشک ، سوسن چلچراغ ، زیتون ، […]

به گزارش خبرراست،  نخستین فرش دستباف با طرح گیلان امروز در لاهیجان رونمایی شد.

این فرش تمام ابریشم را بانوی هنرمند اهل لاهیجان در مدت ۳ سال بافته است.

وی نخستین فرش دستبافت با طرح گیلان را در ابعاد۲ در ۳ متر و با طرح گیاهان بومی  گیلان همانند تمشک ، سوسن چلچراغ ، زیتون ، ساقه برنج و گل پامچال بافته است.

این فرش با  ۳ میلیون گره بافته شده است.

مجتبی مهری رییس اداره فرش سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان در مراسم رونمایی از نخستین فرش دستباف با طرح گیلان گفت : ۱۳هزار بافنده فرش در گیلان در ۵۳ کارگاه قالیبافی بکارمشغولند که ۹ هزار نفر از آنها تحت پوشش بیمه هستند.

ذبیح الله نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی هم گفت : در مجلس فراکسیونی به نام فرش تشکیل شده است که  ۲۰۰ نفر از نمایندگان عضو این فراکسیون هستند و این نشان دهنده اهمیت دادن نمایندگان خانه ملت به فرهنگ و هنر اصیل ایرانی و اشتغال زایی است.

سید محمد احمدی فرماندار لاهیجان هم در ادامه گفت : لاهیجان رتبه دوم بافت فرش را در گیلان دارد که این رتبه می تواند پتانسیل خوبی برای اشتغال زایی در سال تولید و اشتغال باشد.


شماره خبر 1557 - 2017/04/13
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com