6 اسفند 1402

نرخ جهانی طلا به چه قیمتی می‌رسد؟

به گزارش خبرراست: پایگاه خبری «بلومبرگ» آمریکا بر پایه پیش بینی شرکت مدیریت دارایی و ثروت اینکرمنتیوم ای.جی لیختن اشتاین اعلام کرد، همزمان با رشد تورم، نرخ منفی بهره واقعی در آمریکا و افزایش تقاضای طلا، بهای فلز زرد در حال افزایش به سطح یک هزار و 500 دلار است.

شرکت اینکرمنتیوم ای.جی اعلام کرد، بازار طلا در آستانه تجربه وضعیتی است که در آن مردم برای یک مدت طولانی انتظار افزایش قیمت دارند و به آن خوشبین هستند.

«رونالد- پیتر استوفرل» مدیر شرکت اینکرمنتیوم که 100 میلیون فرانک سوییس (101 میلیون و 500 هزار دلار آمریکا) دارایی را مدیریت می کند، به بلومبرگ گفت: قیمت طلا در بازارهای جهانی ممکن است در سال 2017 به یک هزار و 400 تا یک هزار و 500 دلار در هر اونس برسد، میزانی که فلز زرد چهار سال پیش آن را تجربه کرد.

صبح امروز هر اونس طلا در بازار لندن به بهای یک هزار و 249 دلار در هر اونس معامله شد، در حالی که در سپتامبر 2013 (شهریور 1392) هر اونس آن به بهای یک هزار و 400 دلار خرید و فروش می شد.

قیمت طلا امسال بالا رفته است، زیرا سرمایه گذاران احتمال می دهند «دونالد ترامپ» رییس جمهوری جدید آمریکا، در اجرای برنامه های مورد نظرش ناتوان باشد.

همچنین مساله برگزاری انتخابات در برخی کشورهای اروپایی و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا سطح اطمینان و ثبات را در بازارها کاهش داده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *