بدون دیدگاه
2017/12/28 - 13:05

کاهش ارزش سهام اپل بدلیل کاهش تولید آیفون ایکس

کاهش ۲۰ درصدی فروش آیفون

سهام اپل و چند تامین کننده عمده آسیاییِ آیفون ایکس/ آیفون ۱۰ به دنبال کاهش تقاضا افت کرد.  به گزارش خبر راست، انتشار گزارش اکانومیک دیلی تایوان و نظرات چند تن از تحلیلگران اقتصادی باعث شد تا ارزش سهام اپل کاهش یابد. این روزنامه گزارش داد اپل دستور تولید کمتر از ۳۰ میلیون آیفون ایکس […]

سهام اپل و چند تامین کننده عمده آسیاییِ آیفون ایکس/ آیفون ۱۰ به دنبال کاهش تقاضا افت کرد.

 به گزارش خبر راست، انتشار گزارش اکانومیک دیلی تایوان و نظرات چند تن از تحلیلگران اقتصادی باعث شد تا ارزش سهام اپل کاهش یابد.
این روزنامه گزارش داد اپل دستور تولید کمتر از ۳۰ میلیون آیفون ایکس را صادر کرد در حالی که پیش‌بینی و دستور تولید ۵۰ میلیون انتظار می رفت اما کاربران رغبتی برای خرید بر اساس انتظارات اپل نشان نمی‌دهند.

اپل فروش فصل خود منتهی به نوامبر را اعلام نکرده است و سخنگوی اپل نیز گفت دلیلی برای پاسخگویی به شایعات موجود در بازار نمی‌بیند. سهام اپل قبل از عرضه آیفون ایکس ۴۵ درصد رشد کرد و تحلیلگران گفته بودند کاربرانِ زیادی، علاقمند به خرید گوشی متفاوت اپل هستند.

روز سه شنبه سهام این کمپانی با ۲٫۵ درصد افت به ۱۷۰ دلار در هر سهم رسید و ۲۷ میلیارد از ارزش کل این کمپانی از دست رفت.

تیم کوک که ماه پیش به چین سفر کرده بود از فروش فوق العاده آیفون ایکس سخن گفت و اینکه بیش از انتظار، فروش داشته‌اند!

کارشناسانِ موسسه «وارن کپیتال» می‌گویند انتظار فروش ۲۵ میلیون آیفون ایکس را در فصل مالی دارند که دلیل افت تقاضا، قیمت بالا و فقدان نوآوری‌های مورد انتظار کاربران آیفون باز است. اما کمپانی «لوپ کپیتال» در شیکاگو عرضه ۴۰ تا ۴۵ میلیون و «جفریس» عرضه ۴۰ میلیون آیفون ایکس را پیش‌بینی کرده بودند.

کمپانی فاکسکان، سازنده اصلی آیفون نیز با کاهش ۱٫۸ درصدی ارزش سهام خود در بازار مواجه شد.

اپل هنگام عرضه آیفون ۶، در اولین فصل ۱۱ میلیون گوشی فروخت اما این رقم برای آیفون ایکس ۴٫۹۷ میلیون گوشی به ثبت رسیده که دور از انتظار است.


شماره خبر 14593 - 2017/12/28
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com