بدون دیدگاه
2017/12/22 - 16:28

آمریکا ۵۲ فرد و سازمان دیگر از سراسر جهان را تحریم کرد

آمریکا از یک سلسله تحریم‌های جدید علیه ۵۲ شخص و سازمان به اتهام فساد و نقض حقوق بشر خبر داد که برای اولین بار برخی مقامات ارشد میانمار نیز در آن وجود دارد.

آمریکا از یک سلسله تحریم‌های جدید علیه ۵۲ شخص و سازمان به اتهام فساد و نقض حقوق بشر خبر داد که برای اولین بار برخی مقامات ارشد میانمار نیز در آن وجود دارد. به گزارش خبر راست، از جمله افراد شناخته شده‌ای که در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند، مائونگ مائونگ سوئه یک ژنرال […]

آمریکا از یک سلسله تحریم‌های جدید علیه ۵۲ شخص و سازمان به اتهام فساد و نقض حقوق بشر خبر داد که برای اولین بار برخی مقامات ارشد میانمار نیز در آن وجود دارد.

به گزارش خبر راست، از جمله افراد شناخته شده‌ای که در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند، مائونگ مائونگ سوئه یک ژنرال ارشد ارتش میانمار است که از جمله مجریان سرکوب‌گری‌های مرگبار علیه اقلیت مسلمان روهینجا بوده است.

ژنرال مائونگ سوئه فرمانده یگان منطقه غربی در ارتش میانمار بود که مجری جنایت‌های رخ داده علیه اقلیت مسلمان روهینجا بوده است؛ جنایت‌هایی که از ماه اوت تاکنون بیش از ۶۲۰ هزار تن از این مسلمانان را آواره کرده و به عنوان پاکسازی قومی محکوم شده‌ است.

این ژنرال ارشد اولین مقام بلندپایه ارتش میانمار است که تحریم می‌شود. وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده که دلیل اعمال تحریم‌ها بروز هر چه بیشتر شواهد مستدل از دست داشتن این ژنرال در جنایت‌ها بوده است.

استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اظهار داشت: امروز آمریکا دست به اتخاذ یک موضع قدرتمند علیه سوء استفاده‌های حقوق بشری و فساد از طریق تحریم کردن این عوامل زده است.

وی تاکید کرد که تحریم‌ها این پیام را می‌رساند که سوء استفاده‌های آنها تاوان شدیدی خواهد داشت. از جمله دیگر چهره‌های سرشناسی که روز پنج‌شنبه هدف تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند، یحیی جامع، رئیس جمهور سابق گامبیا است که در سال ۱۹۹۴ به قدرت رسید و در ۲۰۱۸ کنار رفت.

یکسری چهره‌های دیگر نیز شامل بنجامین بول من، از سودان جنوبی، دن گرتلر، از جمهوری دموکراتیک کنگو و مختار حمید شاه، از پاکستان نیز در این فهرست قرار گرفتند.

این تحریم‌ها اولین نتایج ناشی از تصویب یک قانون در سال گذشته میلادی در آمریکا به نام قانون جهانی “ماگنیتسکی” است که هدف از تصویب آن مجازات متهمانان به نقض حقوق بشر و فساد در سطح جهان بوده است.

همچنین روز چهارشنبه دولت ترامپ پنج روسیه‌ای را نیز بر اساس قانون مشابهی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است که شامل رهبر جمهوری چچن بوده‌اند. در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا ۱۳ فرد در سطح جهان هدف تحریم قرار گرفتند.

از جمله دیگر چهره‌های تحریم شده عبارتند از گلناره کریموا، دختر اسلام کریم‌اف، رئیس جمهور فقید ازبکستان و آرتم چایکا، پسر دادستان کل روسیه هستند.


شماره خبر 14224 - 2017/12/22
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com