بدون دیدگاه
2017/12/02 - 12:37

رئیس پلیس را‌هنمایی و رانندگی؛

طرح «عابر یار» در شهرستان رشت اجرا می شود

رئیس پلیس را‌هنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: طرح «عابر یار» با همکاری پلیس، شهرداری و مردم در شهرستان رشت اجرا می شود.

رئیس پلیس را‌هنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: طرح «عابر یار» با همکاری پلیس، شهرداری و مردم در شهرستان رشت اجرا می شود. به گزارش خبر راست، سرهنگ محمدرضا محمدی، در نشست با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این طرح به منظور رعایت حق تقدم عابر و خودرو نسبت به هم، با همکاری مردم و […]

رئیس پلیس را‌هنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: طرح «عابر یار» با همکاری پلیس، شهرداری و مردم در شهرستان رشت اجرا می شود.

به گزارش خبر راست، سرهنگ محمدرضا محمدی، در نشست با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این طرح به منظور رعایت حق تقدم عابر و خودرو نسبت به هم، با همکاری مردم و پلیس اجرا می شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متأسفانه کم توجهی بعضی از عابرین پیاده به قوانین راهنمایی و رانندگی هنگام عبور از گذرگاه های مجاز به‌ ویژه در تقاطع های مجهز به چراغ راهنمایی عابر و همینطور تجاوز بعضی از رانندگان به گذرگاه های عابر پیاده و بی توجهی های متقابل وسایل نقلیه و عابرین پیاده نسبت به هم، موجب افزایش تصادفات عابران پیاده در حوزه درون‌شهری شده، افزود: بر اثر این بی توجهی ها در ۸ ماهه نخست سالجاری حدود ۵۰ درصد متوفیان تصادفات در حوزه درون شهری استان عابرین پیاده هستند، که تداوم این روند نگران‌کننده است.

وی با اعلام اینکه در این طرح تلاش بر این است که با فرهنگ سازی لازم زمینه کاهش سوانح و ایجاد فضایی ایمن برای تردد در شهر را فراهم کنیم، بیان کرد: در این طرح از قبض جریمه خبری نیست و پلیس با اهداء گل به عابران و رانندگان قانون‌مدار در راستای رعایت قوانین عبور از عرض خیابان و تقاطع ها با فرمان چراغ راهنمایی از عابران پیاده دعوت می کند تا با چراغ عابر عبور و رانندگان نیز در پشت خط ایست گذرگاه عابر پیاده‌ توقف کنند.

سرهنگ محمدی تاکید کرد: اجرای این طرح در سایر شهرستان های استان نیز در دستور کار قرار دارد.


شماره خبر 13035 - 2017/12/02
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com