بدون دیدگاه
2017/04/10 - 16:42

ایستگاه فضایی بین المللی؛

۳ مسافر فضا به زمین بازگشتند

دو فضانورد روس و یک آمریکایی خدمه ایستگاه فضایی بین المللی امروز (دوشنبه) در پایان ماموریت خود با موفقیت به زمین بازگشتند.

به گزارش خبرراست، دو فضانورد روس و یک آمریکایی خدمه ایستگاه فضایی بین المللی امروز (دوشنبه) در پایان ماموریت خود با موفقیت به زمین بازگشتند.  آندره بوریسنکو و سرگئی ریژکوف فضانوردان روس و روبرت شین کیمبرو آمریکایی با همراهی ماموران امدادی از محفظه سایوز ام .اس-۰۲ نزدیک شهر ژزکازگان استان کاراگاندی قزاقستان خارج شدند. بنا […]

به گزارش خبرراست، دو فضانورد روس و یک آمریکایی خدمه ایستگاه فضایی بین المللی امروز (دوشنبه) در پایان ماموریت خود با موفقیت به زمین بازگشتند.

 آندره بوریسنکو و سرگئی ریژکوف فضانوردان روس و روبرت شین کیمبرو آمریکایی با همراهی ماموران امدادی از محفظه سایوز ام .اس-۰۲ نزدیک شهر ژزکازگان استان کاراگاندی قزاقستان خارج شدند.
بنا به اعلام مرکز هدایت های فضایی روسیه، چندین گروه جست وجو شامل بیش از ۵۰ نفر با کمک هواپیما و جند فروند بالگرد برای یافتن محل فرود محفظه سایوز، عازم منطقه فرود شده بودند که پنجاهمین ماموریت بازگشت است.
ماموریت فضا نوردان اعزامی به ایستگاه فضای بین المللی انجام آزمایش ها و تجربه زندگی در فضا است که زمینه تحقیقات گسترده تر را فراهم خواهد کرد.
این فضانوردان ۱۷۳ روز در فضا بسر بردند و در این مدت چندین آزمایش در شرایط بی وزنی و فضا انجام دادند.
در زمان حاضر یک فضانورد روس یک آمریکایی و یک فضانورد اروپایی در ایستگاه فضایی بین المللی در حال انجام ماموریت هستند.
روسیه تنها دارنده امکانات پرتاب موشک برای حمل ماهواره و تاسیسات فضایی به کشورهای دیگر است که آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا از این سامانه ها روسی استفاده می کنند و حتی از پایگاه های خارج از مرزهای خود نیز عملیات پرتاب را برای کشورهای دیگر اجرا می کند.

منبع:ایرنا


شماره خبر 1276 - 2017/04/10
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com