بدون دیدگاه
2017/10/28 - 10:50

وزیر اقتصاد با سفر به جمهوری آذربایجان؛

خط آهن آستارا – آستارا آذر ماه به بهره برداری می‎رسد | گمرک آستارا ۲۴ ساعته می‌شود

در زمینه راه آهن نیز بین دو کشور دو پروژه و اقدام مهم در جریان است، یکی خط آهن آستارا – آستارا است که تا ماه دسامبر – آذر ماه – به بهره برداری می رسد

مسعود کرباسیان در دیدار با رئیس کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان گفت: با توجه به حجم تردد بالا بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان به ویژه از گذرگاه مرزی آستارا، گمرک این منطقه از این پس در تمام ساعات شبانه روز برای تردد مسافران باز خواهد بود. به گزارش خبر راست، مسعود کرباسیان وزیر […]

مسعود کرباسیان در دیدار با رئیس کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان گفت: با توجه به حجم تردد بالا بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان به ویژه از گذرگاه مرزی آستارا، گمرک این منطقه از این پس در تمام ساعات شبانه روز برای تردد مسافران باز خواهد بود.

به گزارش خبر راست، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با رئیس کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان گفت: با توجه به حجم تردد بالا بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان به ویژه از گذرگاه مرزی آستارا، گمرک این منطقه از این پس در تمام ساعات شبانه روز برای تردد مسافران باز خواهد بود.

کرباسیان که در راس یک هیات بلند پایه تجاری از دیروز در باکو بسر می برد، افزود: افزایش ساعت کاری گمرک آستارا یک امر ضروری برای تسهیل تردد بین دو کشور بود که اجرای آن را به طور جدی پیگیری می کنیم.
وی همچنین با اشاره به ضرورت افزایش ساعت کاری گمرک پلدشت – شاه تپه گفت: افزایش ساعت کاری این گذرگاه را نیز که از مسیرهای پر تردد بین دو کشور است، ابلاغ کرده ایم.
کرباسیان در مورد گمرگ بیله سوار گفت: دراین گذرگاه مرزی نیز ترانزیت باید ۲۴ ساعته باشد ولی برای مسافران نیازی به شبانه روزی شدن گمرک نیست، زیرا در ساعات شبانه تردد از این گذرگاه کم است ولی برای روزهای تعطیل با هماهنگی رئیسان گمرگ دو طرف ایرانی و آذربایجانی، امکان افزایش ساعت کار گمرگ امکان پذیر خواهد شد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان همچنین پیشنهاد یک گمرک مجزا در مرز اصلان دوز را مطرح کرد که مورد موافقت طرف آذربایجانی قرار گرفت.
کرباسیان با اشاره به اجلاس سران سه کشور ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه در آینده نزدیک در تهران ، پیشنهاد تشکیل کمیته گمرگی سه جانبه را مطرح کرد.
وزیر اقتصاد کشورمان همچنین با اشاره به مشکلات مسافران ایران در گمرک آستارا و بازبینی وسایل آنها با وجود دستگاه ایکس ری از طرف آذری خواست برای سهولت رفت و آمد مسافران ایرانی در این زمینه اقدام شود که طرف آذری اعلام کرد از این پس اعلام می کنیم فقط در مواقع ضروری بازبینی صورت بگیرد.
آیدین علی اف رئیس کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار گفت: جمهوری آذربایجان اصلاحات زیادی در حوزه گمرک انجام داده است که نتیجه آن بهبود روابط و توسعه تجارت خواهد بود.
وی افزود: آذربایجان دروازه ورود به کشورهای همسود و بازار ۲۰۰ میلیونی منطقه است و با توجه به قراردادهای تجارت آزاد آذربایجان با گرجستان و اوکراین و تعرفه های پایین گمرکی با این دو کشور، تولید و صادرات از آذربایجان برای شرکت های ایرانی می تواند به صرفه باشد.
وی همچنین با استقبال از ۲۴ ساعته شدن گمرک آستارا گفت: ما نیز با افزایش نیروی انسانی شاغل در گمرک با این موضوع همراهی خواهیم کرد.

خط آهن آستارا – آستارا آذر ماه به بهره برداری می رسد

وزیر اقتصاد با اشاره به توافقات رئیسان جمهوری دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان گفت: چند پروژه مشترک مهم بین دو کشور در حال اجرا است، که یکی از آنها ساخت کارخانه خودرو سازی در آذربایجان است که گمرک این کشور ، در واردات تجهیزات این کارخانه همکاری خوبی با طرف ایرانی داشت.
وی افزود: در زمینه ماشین آلات کشاورزی نیز ایران آمادگی ارائه کمک های فنی و مهندسی و صادرات را در این زمینه دارد تا کشور آذربایجان که دارای زمین های کشاورزی حاصلخیزی است، بتواند ماشین آلات را جایگزین نیروی انسانی در بخش کشاورزی کند.
کرباسیان گفت: در زمینه راه آهن نیز بین دو کشور دو پروژه و اقدام مهم در جریان است، یکی خط آهن آستارا – آستارا است که تا ماه دسامبر – آذر ماه – به بهره برداری می رسد و دیگری راه آهن رشت – آستارا است که در حال اجرا است .
وی افزود: با اتمام خط آهن رشت – آستارا ، تمام کشورهای همسایه ایران در جنوب، غرب و شرق که شامل ۱۴ کشور است به آذربایجان وصل می شوند و آذربایجان نیز از طریق خلیج فارس به آسیای جنوب شرقی وصل می شود.
کرباسیان در راس یک هیات بلند پایه اقتصادی برای سفر دو روزه، روز پنجشنبه وارد باکو شد. محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و اصغر فخریه کاشانی معاون وزیرراه شهرسازی و نمایندگانی از بانک مرکزی و سازمان سرمایه گذاری خارجی در این نشست، وزیر اقتصاد کشورمان را همراهی می کنند.


شماره خبر 11636 - 2017/10/28
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com