بدون دیدگاه
2017/04/04 - 14:45

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی؛

قیمت تخم مرغ دو زرده شد/مرغ ارزان شد

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: هرکیلو تخم‌مرغ در واحدهای صنفی با قیمت 6 هزار و 250 تومان به فروش می‌رسد که نسبت به هفته اخیر با افزایش نسبی همراه بوده است.

 به گزارش خبرراست، در روزهای اخیر و با شروع سال جدید قیمت برخی از مواد خوراکی به‌ویژه تخم مرغ روند صعودی به خود گرفته است و در این میان عده‌ای از افراد را با مشکلاتی روبرو کرده است. در همین راستا مهدی یوسف خانی در گفت‌وگو با میزان درخصوص نوسانات اخیر قیمت تخم‌مرغ در بازار […]

 به گزارش خبرراست، در روزهای اخیر و با شروع سال جدید قیمت برخی از مواد خوراکی به‌ویژه تخم مرغ روند صعودی به خود گرفته است و در این میان عده‌ای از افراد را با مشکلاتی روبرو کرده است.
در همین راستا مهدی یوسف خانی در گفت‌وگو با میزان درخصوص نوسانات اخیر قیمت تخم‌مرغ در بازار اظهار کرد: قیمت تخم‌مرغ در بازار از ۲۵ اسفندماه به دلیل تعطیلی‌های پی‌در پی و افزایش تقاضا با نوسان روبرو شد و در روزهای اخیر به قیمت هرکیلو ۶ هزار و ۲۵۰ تومان رسید.
وی در ادامه افزود: بیماری آنفولانزا مرغی در چندماه گذشته تعداد بالایی از مرغ‌های تخم‌گذار را تلف کرد که همین موضوع باعث کاهش تولید تخم‌مرغ شد و در پی آن افزایش قیمت رخ داد.
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی خاطر نشان کرد: با تمام شدن فصل سرما تولید تخم‌مرغ افزایش پیدا می‌کند و افزایش عرضه، قیمت را تا حدودی کنترل خواهد کرد.
وی افزود: افزایش مرغ‌های تخم‌گذار در بازار و جایگزین شدن با مرغ‌های تلف شده باعث تنظیم میزان عرضه و تقاضا خواهد شد و در روزهای آینده کاهش قیمت تخم‌مرغ را به همراه خواهد داشت.
یوسف خانی در توضیح قیمت مرغ و میزان عرضه و تقاضا در بازار بیان کرد: هرکیلو مرغ در خرده فروشی‌ها با قیمت ۷ هزار و ۲۵۰ تومان درحال عرضه بوده و این درحالی است که با قیمت ۶ هزار و ۶۰۰ تومان درب واحدهای صنفی تحویل داده می‌شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در انتها خاطرنشان کرد: قیمت مرغ در روز جاری با کاهش شدید تقاضا همراه بوده و همین امر باعث اُفت قیمت مرغ در بازار شده است.

شماره خبر 1008 - 2017/04/04
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com