بدون دیدگاه
2017/09/19 - 12:23

برای نخستین بار در استان گیلان صورت گرفت؛

بهره‌برداری از سیستم فاضلاب سرویس‌های بهداشتی در پارک بانوان بلوار منظریه رشت

شهردار منطقه 2 رشت گفت: برای نخستین بار در استان گیلان نصب سیستم فاضلاب سرویس‌های بهداشتی در پارک بانوان بلوار منظریه رشت اجرا و به بهره برداری رسید.

شهردار منطقه ۲ رشت گفت: برای نخستین بار در استان گیلان نصب سیستم فاضلاب سرویس‌های بهداشتی در پارک بانوان بلوار منظریه رشت اجرا و به بهره برداری رسید. به گزارش خبر راست، مرتضی عاطفی شهردار منطقه ۲ رشت گفت: با بزرگ شدن شهرها و به تبع آن رشد روز افزون جمعیت آن ها، مساله آلودگی محیط زیست […]

شهردار منطقه ۲ رشت گفت: برای نخستین بار در استان گیلان نصب سیستم فاضلاب سرویس‌های بهداشتی در پارک بانوان بلوار منظریه رشت اجرا و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبر راست، مرتضی عاطفی شهردار منطقه ۲ رشت گفت: با بزرگ شدن شهرها و به تبع آن رشد روز افزون جمعیت آن ها، مساله آلودگی محیط زیست با بی مهری انسان ها، اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

شهردار منطقه دو رشت افزود: توجه به امر بهداشت در پارک ها و فضاهای عمومی از طریق احداث سرویس های بهداشتی در آن ها و به تبع آن لزوم نگاه ویژه به نصب سیستم های تصفیه برای دفع فاضلاب انسانی به منظور جلوگیری از آلودگی بیشتر رودخانه ها، که شریان های حیاتی این شهر هستند، از اهمیت خاصی برخوردار است.

مرتضی عاطفی اظهار داشت: برای اولین بار درپارک های منطقه دو شهرداری رشت و استان گیلان با برداشتن گامی اساسی در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار شهر، به ترتیب همه پارک های منطقه دو با سیستم پکیج بی هوازی و استفاده از خروجی تصفیه شده برای جذب رطوبت خاک تحت الارض در فضای سبز پارک اقدام شده است که بر همین اساس تصمیم به نصب و اجرای تصفیه خانه تک واحدی فاضلاب بی هوازی به روش سپتینک تانک برای سرویس های بهداشتی عمومی پارک بانوان و جلوگیری از ورود فاضلاب انسانی به درون رودخانه ها گرفته شد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به اینکه نصب سیستم های تصفیه فاضلاب های انسانی و صنعتی برای جلوگیری از ورود انواع آلاینده ها به رودخانه های این شهر که تبدیل به یک معضل اساسی برای این شهر شده است و نیاز به اعتبارات کلان دارد، بتوان با اجرا و نصب این سیستم ها برای سرویس های بهداشتی سطح شهر از ورود فاضلاب انسانی به رودخانه ها جلوگیری کرد.

شهردار منطقه 2 رشت گفت: برای نخستین بار در استان گیلان نصب سیستم فاضلاب سرویس‌های بهداشتی در پارک بانوان بلوار منظریه رشت اجرا و به بهره برداری رسید.


شماره خبر 10013 - 2017/09/19
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com