12 اسفند 1402

کاهش ۷ درصدی تصادفات فوتی و خسارتی در نوروز ۹۶

به گزارش خبرراست، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس راهور؛ سردار تقی مهری صبح چهارشنبه در قرارگاه ترافیکی سال ۹۶ گفت: همان گونه که می‌دانید طرح ترافیکی نوروز با اجرای رزمایش هماهنگ در سطح کشور از ۲۴ اسفندماه سال ۹۵ شروع شد و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: با هماهنگی همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی مانند راهداری، اورژانس، هلال‌احمر و ستاد تسهیلات سفر این طرح به اجرا در آمد و برنامه‌ریزی خوبی شد و حدود ۵۰۰ هزار تن در جاده‌ها برای برقراری امنیت، نظم و تسهیلات به هموطنان مستقر شدند.

سردار مهری افزود: تاکنون شرایط بسیار مطلوب بوده است و این در حالیست که ۲ میلیون خودرو به جاده‌ها اضافه شد و یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن هم نو گواهینامه هستند.

وی گفت: شاهد کاهش تصادفات فوتی و جرحی در این ایام بوده‌ایم و آمار تا روز گذشته به این ترتیب است که ۷ درصد نسبت به سال گذشته تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی کاهش داشته است.

سردار مهری گفت: با به‌کارگیری تمام نیروها و توان خود خوشبختانه شرایط تصادفات نسبت به گذشته کاهش داشته و این نشان دهنده این است که مردم قوانین و مقررات را بیشتر رعایت می‌کنند.

وی گفت: یک تفاوتی امسال با سال گذشته داشت که آن هم بحث بارش باران و برف بوده است که هنوز هم در جاده‌ها ادامه دارد؛ البته این نزولات آسمانی باعث کاهش تردد و کاهش مسافرت نشده است.

سردار مهری افزود: استان‌هایی که بیشترین تردد را داشته‌اند شامل استان‌های تهران، مازندران، قم، گیلان، خراسان رضوی هستند که بیشترین حجم تردد را داشته‌اند.

رئیس پلیس راهور گفت: آمادگی کامل داریم تا در دور دوم سفرها و برای بازگشت مسافران، اقدامات و تمهیدات لازم را اندیشیده باشیم تا مردم با آرامش از سفرها بازگردند.

وی افزود: امیدواریم در سال ۹۶ با کاهش تصادفات و کاهش تعداد جانباختگان بتوانیم نقش خوبی در اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، زیرا بهترین سرمایه همین جان مردم است.

سردار مهری گفت: چند عامل مهم در تصادفات نقش داشته است که شامل عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی هستند که دلیل ۴۲ درصد تصادفات بوده است، سرعت غیرمجاز با ۲۳ درصد و ۱۸ درصد هم سبقت های غیرمجاز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *