5 اسفند 1402

نخستین شهرک پرورش ماهیان خاویاری کشور در تالش

به گزارش خبر راست، استاندار گیلان عصر دیروز در آیین کلنگ‌زنی نخستین شهرک پرورش ماهیان خاویاری در این شهرستان با اشاره به تلاش دولت برای افزایش تولید، اشتغال و صادرات کشور اظهار کرد: صادرات ماهیان خاویاری تاثیر مثبتی در ورود ارز به کشور دارد.

محمدعلی نجفی به اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران که با حضور نمایندگان کشورهای حاشیه دریای خزر در محل هتل سفیدکنار بندر انزلی در حال برگزار است، اشاره کرد و افزود: در اجلاس مذکور در مورد خطرهای زیست‌محیطی احتمالی برای دریای خزر از جمله تاثیر ضایعات نفتی بر ذخایر ماهیان خاویاری و استخوانی و راهکارهای مقابله با این پدیده مضر تبادل نظر می‌شود.

وی، استفاده از تمام فرصت‌های موجود برای اشتغال‌زایی را امری مهم خواند و تصریح کرد: منطقه تالش به واسطه ظرفیت‌ها و موهبت‌های خدادادی بسیار دارای شرایط خوبی برای تحقق شرایط مذکور است و به مسؤولان این شهرستان توصیه می‌کنم موضوع را پیگیری کنند.

در مدت شش ماه نخستین شهرک ماهیان خاویاری تالش در زمینی به مساحت پنج هکتار با سرمایه‌گذاری 20 میلیارد تومانی بخش خصوصی با اشتغال‌زایی برای 60 نفر راه‌اندازی می‌شود.

شهرک ماهیان خاویاری تالش ظرفیت تولید 250 تن گوشت و 20 تن خاویار با استفاده از آب دریا را دارد ضمن اینکه مرحله دوم ساخت این شهرک پس از بهره‌برداری از مرحله نخست در زمینی به مساحت 10 هکتار آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *