5 اسفند 1402

صبح چهارشنبه لیست نهایی اصلاح‌طلبان برای شورای شهر رشت اعلام می‌شود

سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان با ابراز گله‌مندی از لیست‌هایی که با نام اصلاح‌طلبان در برخی سایت‌ها و پایگاه‌های خبری اعلام می‌شود گفت: شورای اصلاح‌طلبان گیلان تاکنون هیچ‌گونه لیستی مبنی بر معرفی کاندیداها برای انتخابات پنجمین دوره‌ی شورای شهر رشت اعلام نکرده است.

به گزارش خبر راست، سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان با ابراز گله‌مندی از لیست‌هایی که با نام اصلاح‌طلبان در برخی سایت‌ها و پایگاه‌های خبری اعلام می‌شود گفت: شورای اصلاح‌طلبان گیلان تاکنون هیچ‌گونه لیستی مبنی بر معرفی کاندیداها برای انتخابات پنجمین دوره‌ی شورای شهر رشت اعلام نکرده است و هرگونه لیستی که تاکنون با نام اصلاح‌طلبان در سایت‌ها و پایگاه‌های خبری درج شده مورد تایید این شورا نیست.

ژاله حساس‌خواه با اشاره به اینکه براساس درخواست رسیده به شورا حدود ۵۲ نفر برای کاندیداتوری جهت قرارگرفتن در لیست اصلاح‌طلبان ثبت‌نام کرده بودند که براساس امتیازات و مصاحبه کمیته منتخب، ۴۸ نفر مورد پذیرش جهت مصاحبه و اخذ رتبه شاخص‌های شورا قرارگرفتند که قرار شده پس از رای‌گیری افراد حایز رتبه و امتیاز مورد حمایت اصلاح‌طلبان قرار گیرند.

نایب رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصریح کرد: متاسفانه در برخی از سایت‌ها لیست‌های غیررسمی با نام اصلاح‌طلبان را طی روزهای اخیر شاهد بودیم که موجب شد تا برای پایان دادن به این شائبه‌ها تمام ۴۸ نفر در ۲ جلسه در صحن شورا مجددا خودشان را معرفی کرده تا پس از استماع معرفی کاندیداها، هرکدام از اعضاء به ۱۱ نفر منتخب خود رای داده تا افرادی که توانسته باشند بالاترین رای را در این صحن از آن خود کنند به عنوان لیست نهایی شورای اصلاح‌طلبان اعلام شود.

استاد دانشگاه گیلان و فعال سیاسی از روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به عنوان روزهای معرفی ۴۸ نفر افرادی که در صحن شورا با یکدیگر توانمندی و شاخص‌های خود را مطرح می‌کنند به عنوان روزهای اخذ امتیاز و جمع‌بندی برای رسیدن به ۱۱ نفر اعلام و تصریح کرد: صبح چهارشنبه لیست نهایی اصلاح‌طلبان که مورد تایید این شورا است به‌طور رسمی اعلام می‌شود.

سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان گیلان همچنین با تکذیب برخی شائبه‌ها مبنی بر این که میان اصلاح‌طلبان برای رسیدن به یک لیست جامع و نهایی اختلاف وجود دارد خاطرنشان کرد: اعضای شورای اصلاح‌طلبان گیلان با تعامل و خرد جمعی افرادی را که شایستگی و تشخص لازم در شورا را دارند مورد حمایت قرار می‌دهد و هیچ‌گونه اختلافی در بین اعضاء نیست و متاسفانه این‌گونه شائبه‌ها صرفا فرافکنی و اخبار بی‌پایه و اساس است.

ژاله حساس‌خواه همچنین در پاسخ به این سوال که گفته می شود لیست این شورا سیاسی است نیز تصریح کرد: همه اعضای ما سیاسی هستند چون شاخصه اصلاح‌طلبی سیاسی بودن است اما افراد سیاسی ما دارای توانمندی، تخصص، تعهد و تجربه همراه با سیاست هستند.

 

گیلان امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *