5 اسفند 1402

هر سندی علیه من دارید منتشر کنید | یارانه را به ۲۵۰ هزار تومان خواهیم رساند

به گزارش خبرراست، حمید بقایی، در نشست تبیینی با جمعی از ایثارگران و جانبازان سخنرانی کرد.

محور سخنان معاون احمدی نژاد بدین شرح است:

* با اینکه من معاون رئیس جمهور بودم اما معتقدم رجل سیاسی بودن به سر و صدا و شلوغ بازیهای سیاسی نیست، رجل سیاسی کسی است که در سخت ترین شرایط دوست و ولی نعمتش را نفروشد و کسی که اینگونه است وطن و دین خود را هم نخواهد فروخت.

* تهدید نکنید و نگوئید فلانی پرونده دارد، محکم می گویم هر سندی علیه  بقایی دارید، از برگه بازجویی گرفته تا  فیلم بازجویی آنها را منتشر کنید، تا سیه روی شود هر که در او غش باشد. من فکر نمی کنم از میان افرادی که گذرش به این آقایان افتاده، کسی یافت شود که جرئت بیان چنین درخواستی را داشته باشد. اتفاقاً شماها باید پاسخگوی رفتارهای خلاف قانون و شرع خود باشید و طلبکاری نکنید.

* چهارسال قبل وزیر امور خارجه کشورمان در یکی از شبکه های اجتماعی خطاب به بیگانگان نوشت، آن مرد که هولکاست را نفی می کرد رفته است. اخیرا در اخبار شنیدم همین آقا خطاب به نتانیاهو که اخیرا با مقامات روسی دیدار داشته، می گوید ما سه بار شما یهودی ها را در تاریخ نجات دادیم. گویا فراموش کرده  که ۴ سال قبل برای دلخوشی بیگانگان چه نوشته و چه ها گفته است. این وضعیت خجالت آور است.

* انگلیسی ها رضاخان را آوردند و خودشان هم او را از کشور بیرون کردند. مصدق با رضاخان و پهلوی ها رابطه خوبی نداشت. اما همین مصدق در دادگاهِ نظامی ، می گوید: “من نفت را ملی کردم و انگلیسی ها را از ایران بیرون کردم. رضاخان آدم خوبی نبود و انگلیسی ها او را آوردند و خودشان هم تبعیدش کردند. اما من به تلافی تبعید همین رضاخان، انگلیسی ها را از کشور بیرون کردم تا بفهمند حق ندارند یک ایرانی را از کشور بیرون کنند”.  این مصدق است و این هم وزیر خارجه فعلی ما! جناب آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور این کشور و منتخب ملت ایران بوده و آن وقت شما او را که هموطن تان و یک ایرانی است، جلوی بیگانگان مسخره می کنید؟

*  قاجارها بخشهائی از خاک ایران را به باد دادند و تازه مدعی هم بودند. فتحعلی شاه پس از قرارداد ترکمانچای بسیار خوشحال بود و می گفت پاسکویچ قرار بود تهران را بگیرد، ولی ما نگذاشتیم! این مثال تاریخی حال و روز امروز بعضی ها است.

* در دولت هشتم قراردادی بسته شده بود تا بر اساس آن، اشیاء تاریخی موزه ملی ایران در انگلیس و اشیاء تاریخی ایرانی که در موزه بریتانیا نگهداری می شد در موزه ملی کشورمان به نمایش درآید. این قرارداد از طرف ایران به طور کامل انجام شده بود اما طرف انگلیسی به تعهد خود عمل نمی کرد و طفره می رفت. سال ۸۸ صدایشان کردیم و گفتیم شما نمی خواهید به تعهدتان عمل کنید؟! طرف انگلیسی گفت آخر مملکت شما ناامن است! گفتم یعنی چه؟ ایران ناامن است؟  خجالت بکشید! ما در اخبار خود شما خواندیم که هنرپیشه ای را روز روشن در شهر لندن چاقو زده اند! آن وقت مملکت ما ناامن است؟!

* موزه بریتانیا اعلام کرد اگر ما منشور کوروش را به شما دادیم و شما آن را پس ندادید، در این صورت تکلیف چیست؟ باید تعهد محکم بدهید! گفتیم چه تعهدی؟ گفت شخص اول کشورشما تعهد بدهد! گفتم: خواب دیدید! ما امضاء شخص اول مملکتمان را آنقدر مقدس می دانیم که هیچ وقت اجازه نمی دهیم پای برگه شما ثبت شود (تشویق حضار) گفت باشد، لااقل رئیس جمهورتان تعهد بدهد. گفتم: اصلا حرفش را نزنید! گفت خود شما که رئیس سازمان میراث فرهنگی هستی تعهد بده. گفتم ابدا! رئیس موزه ملی کشور ما با رئیس موزه بریتانیا می نشینند و توافقنامه برگزاری نمایشگاه منشور کوروش در ایران را  امضا می کنند و همین اتفاق هم افتاد. اما نکته مهم اینجاست که در دولت هشتم، رئیس سازمان میراث فرهنگی برای ارسال اشیاء تاریخی موزه ملی ایران به انگلیس با رئیس موزه بریتانیا که سطح سیاسی او پائین تر از خودش بود توافقنامه امضاء کرده بود.

* حب الوطن من الایمان، وطن دوستی نشانه ایمان است، کسی که وطنش را دوست نداشته باشد خانواده و خودش را هم دوست ندارد. البته باید به بعضی ها حق بدهیم چون بخشی از منافعشان آن طرف آب است،بنابراین مجبورند به خارجیها که می رسند طوری حرف بزنند که منافعشان به خطر نیافتد. الحمدلله من آن طرف آب منافعی نداریم. البته گمان می کنم جناب آقای مهندس مشایی هم جز در رامسر منافع دیگری نداشته باشند.

* پس از شکست آلمان در جنگ دوم جهانی، متفقین گفتند آلمان باید  قرارداد تسلیم بی قید و شرط را امضاء کند. ژنرال کایتل رئیس ستاد کل ارتش آلمان برای امضاء قرارداد تسلیم تعیین شد. در مراسم امضاء قرارداد او همه شئونات یک نظامی ارتش آلمان را رعایت می کند، محکم وبا اقتدار می نشیند و می کوشد اقتدار آلمان را حفظ کند. به افسر کناری اش هم که گریه می کند نگاه معنا داری می اندازد که یعنی درست است ما شکست خوردیم و تسلیم شدیم اما خفت نمی کشیم ونباید جلوی روس و انگلیس و آمریکا گریه کرد. اما در این سالها نگاهی داشته باشیم به رفتار بعضی ها که چگونه نیششان تا بناگوش باز بود و چطور با طرف مقابل برخورد می کردند!

* ملت ایران در همه ادوار تاریخ سربلند و شجاع و غیور بوده است. ما ملتی هستیم که مغول را از این کشور بیرون کردیم. سال ۵۹ وقتی هواپیماهای عراقی به شهر کرمانشاه حمله ور شدند ، ابتدا در میان مردم این شایعه پخش شد که آمریکایی ها حمله کرده اند تا اینکه همان شب بنی صدر به تلویزیون آمد و آغاز جنگ را رسماً اطلاع داد. پدر من که امروز یک بازنشسته ارتشی است، تعریف می کرد که در گیلان غرب تانک های ایرانی مستقر بودند اما اجازه حمله نداشتند و فرمان مقابله صادر نمی شد. در میان غیر نظامیانی که از حمله تانکهای عراقی فرار می کردند، پیرزنی آمد و گفت فرمانده تان کیست؟ افسری که فرمانده ما بود جلو رفت و گفت من هستم. به صورتش آب دهان انداخت و گفت تو خجالت نمی کشی؟ شهرما  دست عراقی ها افتاده و تو نشسته ای؟ افسر فرمانده، همه را جمع کرد و درجه هایش را کند و گفت من می خواهم حمله را شروع کنم، هرکس هست بسم الله. حمله را شروع کردیم و عراقی ها که اصلا انتظارش را نداشتند، وحشت زده عقب نشینی کردند. این قدرت ایمان و اراده دفاع از وطن است.

* امروزه در جهان یک اقلیت قارون صفت، بالای سر مردم نشسته اند و پول کلان، رسانه و قدرت را در اختیار گرفته اند و به بقیه مردم هم می گویند پوپول و عوام! به محض اینکه کسی خارج از اصول و چارچوب های ظالمانه آن ها سخنی بگوید، متهم می شود به نقض دمکراسی. آن ها می گویند ما ارباب هستیم و مردم رعیت ما. اما این فضا در حال شکسته شدن است و صدای اعتراض مردم دنیا شنیده می شود. به اعتقاد من برای نظام سرمایه داری نامی بهتر از «نئوقارونیسم» نمی توانیم پیدا کنیم. در حال حاضر اکثر کشورهای جهان و حتی اروپا موج مردم گرایی و دولت رفاه مردم شکل گرفته است. موج مردم گرایی در ایران هم وجود داشته و خودشان می گویند اولین موج مردم گرایی را احمدی نژاد راه انداخت و پس از او چاوز ادامه داد. درمیان این موج مردمگرایی، شبکه های اجتماعی هم بوجود آمده و همه مردم را به هم متصل کرده است.

* حضرت روح الله (ره) مانند مردم حرف می زد، مانند آنها غذا می خورد و شبیه آنها زندگی می کرد و امروز مقام معظم رهبری این گونه هستند. این منش مردمی رهبران ما بزرگترین افتخار برای ماست. جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد از نارمک به پاستور رفت و بعد از اتمام دوره خدمتگزاری به همان نارمک بازگشت. در طول تاریخ استعمار به رهبران مردمی و آزادیخواه جهان لقب پوپول، بی سواد و تندرو داده است تا به منویات پلیدش برسد.

* می گویند مردم نباید برای دریافت یارانه ثبت نام کنند، اما مردم به اندازه رفراندوم جمهوری اسلامی ثبت نام نمودند. عده ای وقیحانه گفتند مردم منفعت طلب هستند و به این خاطر ثبت نام کرده اند. این چه حرفی است؟ مردمی که در جشن نیکوکاری هرچه در توان دارند هدیه می دهند، در ایام محرم و صفر خرج می دهند و در ماه رمضان سفره افطار پهن می کنند، منفعت طلب هستند؟ مردم در حقیقت به راه درست و روش صحیح توزیع ثروت رای دادند.

* در مورد مسکن مهر گویا عده ای دوست دارند مردم کاسه چه کنم چه کنم دستشان بگیرند و به آن ها محتاج باشند. با خودشان می گویند این ها اگر سیر شوند توقعشان بالا می رود. در حالیکه ملت ایران ملتی عزتمنداست و سرزمین ما هرگز فقیر نیست. این کشور چند هزارسال دوام داشته و همواره مردم خود را تامین کرده است. اگر مفاخری چون فردوسی و سعدی و دیگر بزرگان داریم به این دلیل است که ملت ایران از نظر اقتصادی تامین بوده است. زیرا وقتی فقر بیاید همه چیز از بین می رود. در دور آخر سفرهای استانی به همراه جناب آقای دکتر احمدی نژاد به ۱۰۰ شهر کشور سفر کردیم و با اطلاع دقیق عرض می کنم که ایران بسیار ثروتمند است. ثروت ما فقط نفت نیست، جنگل ها و مراتع و معادن بیشماری داریم که باید به درستی تقسیم شود.

* یکی از علما در سخنرانی اش عنوان کرد که هرگاه خواستید ببینید رابطه یک نفر با خدا چگونه است، بررسی کنید که رابطه او با خلق خدا چگونه است. چون خلق هم متعلق به خداست و هر که آنان را دوست داشت و برای آنان دلسوزی کرد، حتما رابطه خوبی هم با خدا دارد. مردم به دکتر احمدی نژاد احترام می گذارند این محبت مردمی از الطاف الهی است.

* در کشور قانون خوبی به نام قانون شهروندی داریم. البته مدتی قبل از یک منشوری هم با نام منشور شهروندی رونمائی کردند که بیشتر به درد عکس یادگاری می خورد.

*باید جلوی هرگونه ظلم گرفته شود، دغدغه ما فقط اقتصاد نیست، استعدادها را با مدیریت غلط ، رانت و پارتی بازی از بین میرود. در زمان امیرالمومنین (ع) زنی از طایفه بنی حمدان خدمت حضرت رسید. حضرت قصد داشت نمازش را شروع کند اما تا آن زن را دید، نمازش را رها کرد و از او پرسید مشکلت چیست؟ آن زن به حضرت گفت فرمانداری که برای ما فرستادی به ما ظلم کرده و حق ما را پایمال می کند. امیرالمومنین (ع) با حالت گریان به زن گفت که من از ظلم فرماندارم خبر نداشتم. همین زن سال ها بعد نزد معاویه رفت و گلایه فرماندار را به وی کرد. معاویه برخورد تندی با او کرد و زن در حالت گریان بر زمین نشست و گفت که یاد علی (ع) بخیر. معاویه از او پرسید چرا این حرف را می زنی؟ زن در پاسخ گفت که وقتی به علی (ع) از فرماندارش گله کردم، نمازش را رها کرد و به کار من رسیدگی کرد. اما تو این گونه با من برخورد می کنی. معاویه گفت تو همان زن نیستی که در صفین رجز می خواندی؟ زن پاسخ داد آری من بودم و فرزندانم را در راه علی (ع) تقدیم کردم.

* مدتی قبل که به اتفاق جناب آقای دکتر احمدی نژاد به بازار تهران رفته بودیم، فردی به به ایشان گفت خواهش می کنم به وضعیت مسکن مهر رسیدگی کنید. مسکن یک خواست ملی است، مسکن مهر با رفع ایراداتش باید با قدرت ادامه پیدا کند. من معتقدم به زودی به نقطه ای می رسیم که هر ایرانی در خانه خودش زندگی کند. انشالله به نقطه ای برسیم که هر نو عروسی جهیزیه اش را در خانه خود بچیند. حل مشکل مسکن یکی از وظایف ماست.

* با محاسبه ای که انجام دادیم در گام اول می توان یارانه را به  ۱۱۳ هزار و پانصد تومان رساند. در گام دوم هم این عدد را به ۲۰۰ هزار تومان می رسانیم و انشالله در پایان به عددی که آقای دکتر احمدی نژاد فرمودند، یعنی همان ۲۵۰ هزار تومان خواهیم رسید.

* در چهارسال گذشته متاسفانه به دلیل غفلت و بی توجهی مشکلات زیادی ایجاد شده است. با دیپلماسی غلط نفتی،  قیمت نفت بسیار پایین آمده است. گرچه تولید بالا رفته، اما به دلیل کاهش قیمت نفت، افزایش میزان فروش تاثیری در افزایش درآمد کشور ندارد. یکی از مباحثی که حتماً روی آن کار خواهیم کرد، بحث قیمت نفت است. امیدوارم با روی کار آمدن دولتی مردمی، قیمت نفت در جهان واقعی شود و این حالت مفت فروشی تمام شود. من امید دارم که این اتفاق بیفتد و در این صورت است که پول نفت به جیب ملت خواهد رفت.

* متاسفانه به سهام عدالت بی توجهی زیادی شده است. طی روزهای اخیر دیدم که رسانه های خارجی به تمسخر می گویند مردم باید ۵۰۰ هزار تومان بدهند و ۵۰۷ هزار تومان سود سهام بگیرند. سهام عدالت برای ملت است و من حتما آن را به سرانجام خواهم رساند.

* بحث دیگر، بیمه بازنشستگی زنان خانه دار است. زنانی که شاغل نیستند باید برای آینده خود بیمه بازنشستگی داشته باشند که این مورد را هم انشاءلله انجام خواهیم داد.

* من دولت را به ملت برمی گردانم. بسیاری از مردم معتقدندکه در حال حاضر دولت بفکر  ملت نیست زیرا اگر بفکر ملت بود و برای ملت بود این رفتارها با مردم انجام نمی شد. اگر درد ملت فهمیده می شد، با یارانه ها  اینطور برخورد نمی شد، نکته مهم اینجاست که  رسانه های خارجی هم در این جور موارد برایشان رپورتاژ آگهی می روند و می گویند یارانه چیز بدی است! چندی پیش برای یارانه در سوئیس همه پرسی برگزار کردند و مردم اعلام کردند که یارانه نقدی نمی خواهند. برخی از رسانه های داخلی روی این موضوع سر و صدا کردند اما نگفتند استدلال مردم سوئیس برای صرفنظر کردن از دریافت یارانه چه بود. شنیدم مردم سوئیس عنوان کرده بودند ما به دولت و مسئولانمان اعتماد داریم، این پول حیف و میل نمی شود و دولت آن را درست خرج می کند لذا آن را دریافت نمی کنیم.

* ما همه ایرانی هستیم، مسلمان یا غیر مسلمان همه هموطن هستیم. ایران پایدار است و آن چیزی که در طول تاریخ به اثبات رسیده همین وحدت و پایداری است. همه قومیت ها محترمند و همه ایرانی هستیم. ایران سرزمین بزرگی است.

* یونانیان ایران را ۷۰ سال اشغال کرده بودند و توسط اشکانیان بیرون رانده شدند. در سلسله اشکانیان مجلس وجود داشت و زنان نیز بسیار مورد احترام بودند. در جنگ حران که میان ایران و روم بود، فرستاده ایران با یک تن از سرداران روم گفت و گو می کرد. سردار رومی به او گفت که ادامه مذاکرات ما در سلوکیه پایتخت ایران! فرستاده ایران به او گفت اگر در کف دستم مو می بینی سلوکیه را هم خواهی دید. دست آخر سورنا سردار ایرانی، شکست سختی را به رومیان تحمیل کرد. صدام حسین نیز در میان کنفرانس خبری که در ابتدای حمله به ایران برگزار کرده بود، به یکباره بلند شد و خواست جلسه را ترک کند. خبرنگاران از او پرسیدند که کجا می روی؟ گفت ادامه مصاحبه را در تهران انجام خواهم داد. فرزندان همان سرزمینی که اجازه تجاوز به رومیان را ندادند، دو هزار سال بعد چنان درسی به صدام حسین دادند که آرزوی اشغال یک وجب از خاک ما را با خود به گور برد.

* ایرانی باید در همه امور بویژه پیشرفت علمی سرآمد باشد. استعدادهای فراوانی در میان جوانان ما وجود دارد. انشالله نه تنها در بحث علم و فن آوری هسته ای، بلکه در تمامی حوزه های علم وفناوری باید به پیشرفت های فراوانی دست پیدا کنیم. رشد علمی ما به هیچ وجه نباید افت کند و به دانشگاه ها که مرکز تولید علم هستند باید نگاه ویژه ای شود. در زمان دولت دکتر احمدی نژاد اینترنت توسعه پیدا کرد و قیمت آن نیز ارزان شد. بسیاری از پروژه ها که الآن افتتاح می کنند، عملیات اصلی آن در زمان دولت قبل صورت گرفته است. برنامه مفصلی برای اشتغال دارم که انشالله آن را اعلام خواهم کرد. ریشه اصلی بیکاری در رکود است که باید فکری اساسی برای آن کرد.

* تصوری که من از انتخابات سال آینده دارم این است که این رقابت، میان مردم و جماعتی سیاسی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *