10 اسفند 1402

خبری از کاهش تعرفه برق مشترکان گیلانی در ایام تابستان نیست، صرفه‌جویی کنید!

به گزارش خبر راست،  جمشید طالبی با اشاره به اینکه با توجه به فرا رسیدن فصل گرما مصرف برق مشترکان گیلانی به‌علت ورود دستگاه های سرمایشی به مدار شبکه توزیع برق افزایش می‌یابد اظهار داشت: در ایام پیش رو رعایت مصرف بهینه برق از سوی مشترکان یک ضرورت است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با تاکید بر اینکه رعایت اصول مدیریت بهینه مصرف برق به اقتصاد مشترکان کمک می‌کند افزود: علاوه بر مقوله مذکور مصرف بهینه از فشار به شبکه‌های برق جلوگیری می‌کند و برق پایداری را در استان به ارمغان می‌آورد.

وی با بیان اینکه در فصل پیش رو و ایام گرما شرکت توزیع نیروی برق گیلان هیچگونه قطع برق برنامه‌ریزی شده برای مشترکان ندارد خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود فصل پیش رو تابستانی گرم با مصرف بالای برق از سوی مشترکان گیلانی باشد.

طالبی با اشاره به اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان امسال در شبکه توزیع افزایش ظرفیت داشته است تصریح کرد: کلیه نقاطی که  تابستان ۹۵ با مشکلات ضعف برق مواجه بودند شناسایی و بررسی شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با بیان اینکه از اوایل مهرماه تا دی ماه سال گذشته افزایش ظرفیت شبکه‌های توزیع برق در مناطق مورد نظر انجام شده است تاکید کرد: ترانس مناطقی که تابستان سال گذشته در استان گیلان با ضعف برق مواجه بوده تجهیز و تعویض شده است.

طالبی با تاکید بر اینکه تعداد مشترکان شبکه توزیع نیروی برق استان گیلان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است خاطرنشان کرد: بالغ بر ۴۵ هزار مشترک به مشترکان شبکه توزیع نیروی برق استان گیلان افزوده شده است.

وی تعداد مشترکان شبکه توزیع نیروی برق استان گیلان را بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار مشترک عنوان کرد و اظهار داشت: افزایش مشترکان شبکه توزیع نیروی برق استان گیلان در مقایسه با سال گذشته بالغ بر ۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعرفه‌ها در حوزه خرید انشعاب کنتور و مصرف برق هیچگونه افزایش قیمتی نداشته است تصریح کرد: امید است مشترکان با مصرف بهینه انرژی برق به اقتصاد خانوار و پایداری شبکه‌های برق کمک کنند.

طالبی با بیان اینکه گیلان جزء مناطق گرمسیری درجه ۴ است و تعداد روزهای گرمسیری استان حداکثر ۲ ماه است خاطرنشان کرد: کاهش تعرفه مصرفی برق در ایام گرم سال برای گیلان به دلیل اینکه استان از مناطق گرمسیری درجه ۴ است پیش بینی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه کاهش تعرفه برق در ایام گرم تابستان برای مناطق جنوبی کشور که جزء مناطق گرمسیری درجه دوم و سوم کشور محسوب می‌شوند اعمال می‌شود تصریح کرد: در حال حاضر گیلان از مناطق گرمسیری درجه ۴ است و برنامه‌ای برای اجرای قانون مذکور در گیلان تدوین نشده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با اشاره به خسارات ناشی از بارش سنگین برف سال گذشته به شبکه توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد خسارات مذکور استانداردسازی شده است.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *