5 اسفند 1402

حامد عبدالهی شهردار سابق منطقه 5 و مشاور شهردار رشت با حضور در فرمانداری رسما در انتخابات شورای اسلامی شهر رشت اعلام کاندیداتوری کرد

حامد عبدالهی شهردار سابق منطقه 5 و مشاور شهردار رشت با حضور در فرمانداری رسما در انتخابات شورای اسلامی شهر رشت اعلام کاندیداتوری کرد.

اختصاصی خبرراست:  حامد عبدالهی فرزند شهید علی عبدالهی ظهر امروز پنجم فروردین با حضور در مزار شهدای رشت به همراه جمعی از خانواده های شهدا با نثار گل به شهیدان جنگ تحمیلی و مدافع حرم بر مزار پدرش حاضر شد و با قرایت فاتحه و کسب اجازه از او در فرمانداری رشت حاضر شد و رسما وارد کارزار انتخاباتی گردید.او پیامی را به شرح زیر منتشر نمود.

در پایان میتوانید تصاویر را مشاهده نمایید.

 

به نام خالق زیبائیها

«هوا مسیح نفس گشت و باد نافه گشای                           درخت سبز شد  و مرغ در خروش آمد»

نسیم دلکش باد نوروزی وزیدن گرفته است و ایرانیان چراغ‌ دل را به قدوم موسم نوروز بر می‌افروزند؛             این فروزش، پیامی نورانی برای همه ملت‌های جهان و خاصه کشور و ملت نوروز نشان ما است؛ که با موهبت رحمانی، فرهنگ و نور یزدانی نوروز؛ جنبش طبیعت و خیزش مهر و دوستی را با یکدیگر به جشن نشسته‌ایم.

به مبارکی و فرخی نوروز خجسته را به ملت بزرگ و مهرگستر ایران به ویژه گیلانیان فرهیخته و شهروندان عزیز کلان‌شهر رشت تبریک و شادباش عرض می‌نمایم. «بخت نوروزیتان همیشه بختیار باد»

گیلان زمین مهد تمدن و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی با چشم‌اندازه‌های بکر و ناب با مردمان سختکوش و همه‌جوش  همواره در پیوستار و گذارهای پر فراز و فرود تاریخی هوشمندانه، سرافرازانه و آزادانه از تاب‌راها و کوران‌های تاریخی توام با گسست و گسل با نگاه به آسمان و صلابت کوه‌های غرور آفرین البرز با اصالت فرهنگ و هنر تاثیرگذار و پر نفوذش نقش آفرینی کرده است. پیوستکی فضایی به ویژه کانون سیاسی آن یعنی کلان شهر رشت  امروز  با نگین معماری و هنر تلفیق گشته است و خاطرات فرهیختگان، نقش‌آفرینان فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و میراث ارزشمند تاریخی و فرهنگی پر از نوستالوژی‌های زیبا و پر معنا تکرار ناپذیر این شهر را کانون تعلقات فضایی و مکانی و توجهات مردمان این سرزمین قرار داده است.

آری این شهر نه تنها در گذار تاریخی مرکز سیاسی فضا بوده است بلکه کانون فرهنگی، هنری، ادبیات و معماری و…. با  خاطرات عمیق مفاخر و بزرگان و مبارزان خود زنده است. واژه‌ها در وصف عظمت و شکوه تاریخ و فرهنگ این سرزمین خساست نمی‌کنند.

اکنون با استعانت از ذات اقدس الهی و  کسب اجازه از بزرگان این دیار  و با دعای همه همشهریان عزیزم در سال نو گام در راهی می‌گذارم که «گرچه منزل بس خطرناک است و مقصد بس بعید…» اما با پشتوانه و دلگرمی شما گرانمایه‌ها « هیچ راهی نیست کان را پایان ….» در عرصه انتخابات شورای اسلامی کلان شهر رشت حاضر شده‌ام و آمده‌ام تا سر نهم و خود را در معرض قضاوت و آزمایش مردم هوشمند رشت قرار دهم.

هر چند« باشد اندر پرده بازی‌های پنهان….) اما امیدم پس از خداوند متعال حمایت و هدایت سرمایه‌های عظیم و پر مهر و محبت مردمانی است که هوشمندانه، صبورانه و متفکرانه رویدادها و رخدادها را رصد می‌نمایند و در واقع ناظران اصلی و پایشگران و پرسشگران حقیقیند. و تصمیم آنان ناب و بی همتاست.

همه ما رنج یکدیگر را می‌دانیم آنچه ما را از شکل دادن آینده باز می‌دارد غیبت فکرها و آرمان‌های بلند نیست. غیبت همت، خواست و غیبت اراده‌هاست. دنیای نامطلوب‌ها با واژه‌های نامناسب شکل می‌گیرد و این ادبیات چه فراوان شده است در کانون خردمندان( شورای اسلامی شهر)  که برای حل کاستی‌ها و مشکلات ریز و درشت شهری دایره‌ واژه‌گان نامطلوب را گسترش داده‌اند و امروز ثمره آن، رواج ادبیات ناسزا‌گویی، بداخلاقی‌ها و گژ اندیشی‌ها و مجادله‌های بیهوده است و حاصل آن کشتی به خشکی راندن. دنیای مطلوب ما پر است از واژه‌گان زیبا و پر معنا «اخلاق، انصاف، پاکی و یک‌دلی  مهر و امید و دوستی عشق».

شورای شهر آوردگاه تخیلات و بارانداز هیجانات نیست که حریم اخلاق و انصاف و پاکی و پاکدلی را به چالش می‌کشند. عبور از غرور و منیت‌ها، طعنه‌‌ها، توهین‌ها و تخریب‌ها و خود حق‌پنداری مطلق و دگر ناحق شماری محض که آفت شوری شهر شده است اوج حرکت و برکت است.

آمده‌ام تا سر نهم برای ارزش‌سازی‌ها و پاسداشت ارزش‌ها و تقویت میراث معنوی و ناملموس، آمده‌ام از مطلق‌نگری فاصله بگیریم، نقدپذیری را مدح کنیم، توانایی در اقناع را با عنصر دانش و بینش  تبین نماییم، توان اجماع‌سازی را با علم و حلم و  مسئولیت پذیری جمعی را از خود آغاز کنیم و نظم و انظباط را سر لوحه هر کار و عمل قرار دهیم. و اتهام‌زنی و غوغاسالاری را برای کسب امتیاز از اندیشه‌ها بزداییم.

آمده‌ام با صدای مردم عزیزم فریاد شویم برای آینده‌ای پر از امید و اعتدال و نگاهی نو در سال نو

 

بر سر آنم که گر دست برآید          دست به کاری زنم که غصه سرآید

حامد عبدالهی

با مردم بزرگ شدم و با مردم پیمان بستم

و بر عهد خود استوارم.

1 یک نظر

  1. حسینی پاسخ

    سلام. از تمامی نخبگان خبری و رسانه های محلی درخواست میشود تا با ایجاد کمپین نسبت به رفع بوی متعفن ورودی شهر رشت از سمت میدان گیل مبادرت ورزند تا آبروی گیلان پیش میلیونها مسافر حفظ شود و مردم منطقه هم شبها با آسایش بخوابند و خانواده ها دعایتان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *