5 اسفند 1402

توزیع 30 هزار جعبه تخم نوغان در کشور

به گزارش خبر راست، علی‌اصغر داداش‌پور  با اشاره به اینکه نوغانداری از بخش‌های کشاورزی در ایران محسوب می‌شود اظهار کرد: کشاورزی مردمی‌ترین بخش کشاورزی است و اهدافی برای آن پیش‌بینی شده که منجر به ثبات در جامعه می‌شود.

وی به تاسیس مرکز توسعه نوغانداری کشور در مدت چهار سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: خرید تضمینی مشمول پیله تر ابریشم شده و سال گذشته به 18 هزار و 100 تومان رسید اما نوغانداران تمام پیله تولیدی خود را به صورت توافقی به قیمت 22 هزار تومان در بازار فروختند.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری با بیان اینکه نهال توت به صورت رایگان بین نوغانداران در سال جاری توزیع شده است، تصریح کرد: امسال 30 هزار جعبه تخم نوغان بین نوغانداران در استان‌های مختلف کشور توزیع شده است.

داداش‌پور، ویژگی نوغانداری و پرورش کرم ابریشم را به دلیل کوتاه بودن دوره کار خواند و بیان کرد: درآمد فروش پیله ابریشم زمانی به کشاورز می‌رسد که می‌تواند بخشی از مشکلات خود را برطرف کند و در این زمینه با دیگر مشاغل کشاورزی همزیستی دارد.

وی به پراکنش پرورش کرم ابریشم در 15 استان کشور اشاره کرد و گفت: 50 درصد از تولید نوغان کشور در گیلان است و این استان یکی از قطب‌های پرورش کرم ابریشم در کشور محسوب می‌شود و با این نیت مرکز نوغانداری در گیلان راه‌اندازی شده است.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *