5 اسفند 1402

تجاوز آمریکا به سوریه محکوم است/ هدف تاثیرگذاری بر توان ارتش در مبارزه با تروریسم است

 به گزارش خبرراست، در بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه آمده است: ارتش آمریکا در ساعت 3 و 42 دقیقه بامداد جمعه در تجاوزی آشکار، یکی از پایگاه های هوایی ما را در منطقه مرکزی با موشک هدف قرارداد که این حمله 6 کشته و شماری زخمی و خسارت های مادی بسیاری برجای گذاشت.
در این بیانیه آمده است: تجاوز آمریکا تاکیدی بر ادامه سیاست های اشتباه این کشور و سنگ اندازی در مسیر مبارزه ارتش سوریه با تروریسم است. این تجاوز، آمریکا را شریک گروه های تروریستی داعش و النصره و دیگر گروه های تروریستی قرار می دهد که از نخستین روز جنگ ظالمانه برضد سوریه به مواضع و پایگاه های ارتش حمله کرده اند.
فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه خود آورده است: تلاش آمریکا برای توجیه این تجاوز به بهانه بکارگیری سلاح شیمیایی در خان شیخون بدون اطلاع از واقعیت ها و مشخص شدن عامل آن جنایت، پیامی اشتباه برای گروه های تروریستی به منظور ادامه استفاده از سلاح شیمیایی در آینده و پس از هر شکست میدانی ارسال می کند.
فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه تاکید می کند که این تجاوز، برخلاف همه قوانین و آداب بین المللی است و با هدف تاثیرگذاری بر توان ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم انجام شده است.
فرماندهی کل اتش سوریه تاکید می کند که پاسخ به این تجاوز، ادامه پرقدرت وظیفه ملی در دفاع از ملت سوریه و نابودی تروریسم در هرمکان و بازگرداندن امنیت و ثبات به سراسر کشور است.
به گزارش ایرنا، نخستین تجاوز مستقیم آمریکا در دوره ترامپ به مواضع ارتش سوریه بامداد جمعه با شلیک 59 موشک به پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص آغاز شد.
این حمله موشکی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل و کنگره آمریکا و از ناوهای آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه و به بهانه حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب انجام شده است.
این درحالی است که دولت سوریه بکارگیری هرگونه سلاح شیمیایی را رد کرده است.
ارتش سوریه در شرق استان حمص با گروه تروریستی داعش و در شمال آن با گروه تروریستی جبهه النصره مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *