6 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی بهترین راه برای مقابله با تهدید دشمنان است

به گزارش خبر راست، محسن جعفری با اشاره به  نام‌گذاری سال96 از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اظهار داشت: مقام معظم رهبری برای چندمین سال متوالی است که به اقتصاد مقاومتی تاکید می‌کنند.

وی اقتصاد مقاومتی را بهترین راه برای مقابله با تهدید دشمنان عنوان کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در شرایط تهدید دشمنان کارآمد و پویاست و با هرگونه وابستگی مقابله می‌کند.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی می‌فرمایند “معنای اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد روند رو به رشد داشته باشد و آسیب پذیری آن کاهش یابد”.

جعفری اصلاح الگوی مصرف، مقابله با تجمل‌گرایی، مقابله با مصرف‌زدگی، ترویج فرهنگ صرفه‌جویی، مبارزه با اشراف‌گری را از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: خطر مصرف‌گرایی جامعه را به بیماری اجتماعی دچار می‌کند و راه خارج شدن از بیماری مصرف‌گرایی نگاه عمیق به فرمایشات مقام معظم رهبری است.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه دشمن با ابزار ماهواره و شبکه‌های اجتماعی به دنبال ترویج فرهنگ مصرف‌گرایی در جامعه ما است تاکید کرد: جامعه‌ای که مصرف آن بیشتر از تولیدش باشد آن جامعه شکست می‌خورد.

جعفری مصرف ‌گرایی و ایجاد سرمایه‌داری مصرفی وابسته را از مهم‌ترین اهداف دشمن برای مقابله با اقتصاد مقاومتی دانست و بیان داشت: نتایج این حرکت دشمن متلاشی شدن اقتصاد سنتی و ایجاد سرمایه‌داری وابستگی است و برای مقابله با حرکت دشمن باید در مدیریت مصرف دقت کنیم.

وی به افزایش تولید ثروت از طریق علم،کمک به فقرا،کاهش تجملات و استفاده از تولیدات داخلی را برای مبارزه به حرکات دشمن موثر دانست و عنوان کرد: نباید سریال‌هایی که تجمل‌گرایی و مصرف‌گرایی را رواج می‌دهند تولید شود و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه کار کنند.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان کاهش وابستگی به نفت و تکیه بر اقتصاد دانش‌بنیان را از راه‌های رسیدن به شعار سال 96 مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری چراغ راه را برای ما نشان دادند و برای اینکه جامعه به جایگاه آرمانی برسد باید از فرمایشات مقام معظم رهبری اطاعت کنیم.

 

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *