5 اسفند 1402

افزایش دمای هوا، وزش باد گرم و کاهش رطوبت نسبی

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به روند افزایش دمای هوا، وزش باد گرم و کاهش رطوبت نسبی گفت: پیش بینی می‌شود بیشینه دمای هوا در این مدت در نواحی جلگه‌ای بین ۲۸ تا ۳۵ درجه سلسیوس در نوسان باشد.

به گزارش خبر راست، بهمن کمانگر با بیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه کم فشار و شکل گیری جریانات جنوبی از امشب در منطقه است اظهار داشت: بر این اساس روند افزایش دمای هوا، وزش باد گرم و کاهش رطوبت نسبی تا روز چهارشنبه پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان ابراز داشت: پیش بینی می‌شود بیشینه دمای هوا در این مدت در نواحی جلگه‌ای بین ۲۸ تا ۳۵ درجه سلسیوس در نوسان باشد و همچنین افزایش سرعت وزش باد به‌ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها مورد انتظار است.

وی با توجه به گرم شدن ناگهانی و تغییرات شدید رطوبتی به بخش‌های مختلف کشاورزی، شالیکاران، گلخانه‌داران، مرغداران و پرورش دهندگان ماهی در استان گیلان هشدار داد تمهیدات لازم برای مقابله با خسارات احتمالی به‌عمل آورند.

کمانگر به مسافران و حاشیه نشینان جنگل توصیه کرد از روشن کردن آتش در عرصه‌های جنگلی خودداری کرده و در صورت روشن کردن آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان افزود: در این مدت گاهی شمالی شدن جریانات سطح زمین سبب افزایش رطوبت نسبی و وقوع پدیده مه در برخی مناطق جلگه‌ای خواهد شد.

کمانگر با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع رسانی می‌شود اظهار داشت: رانندگان وسایل نقلیه هنگام وقوع پدیده مه به‌علت کاهش دید افقی، نکات ایمنی را رعایت کنند.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *