12 اسفند 1402

استقرار 600 نفر از مهندسان جهاد کشاورزی در روستاهای گیلان

به گزارش خبر راست، علیرضا شعبان‌نژاد با اشاره به امکان واگذاری عرصه‌های طبیعی گیلان در قالب ماده 3 به بخش کشاورزی اظهار کرد:  حدود سه تا چهار هزار هکتار عرصه‌های طبیعی در رودبار وجود دارد.

وی به امکان واگذاری هفت هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی گیلان در قالب ماده 3 به بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: کشاورزی گیلان امیدوارکننده است و کشاورزان برای کشت در فصل جاری وارد مزارع شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه سالانه هفت میلیارد متر مکعب از آب‌های جاری در استان وارد دریا می‌شود، تصریح کرد: احداث 11 سد لاستیکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان است.

شعبان‌نژاد بر لایروبی و احیای آب‌بندان‌ها در گیلان تأکید کرد و گفت: سالانه یک‌هزار و 200 میلی‌متر بارندگی در استان داریم اما طبق آمار 50 ساله در فصل کشاورزی 160 میلی‌متر باران می‌بارد و بارندگی‌های دیگر مربوط به فصل غیر کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه 28 درصد از اشتغال گیلان در بخش کشاورزی است، بیان کرد: آمار واقعی اشتغال در بخش کشاورزی استان 50 درصد است اما کمتر از هفت درصد بودجه گیلان در بخش کشاورزی پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به استقرار 600 نفر از کارکنان این سازمان در مراکز دهستان‌های استان اشاره کرد و یادآور شد: کارکنان مذکور برای امر ترویج و آموزش کشاورزان در روستاها حضور دارند.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *